Це перевірка і чергова спроба виснажити нашу ППО ― Євлаш про нічну комбіновану атаку

Це перевірка і чергова спроба виснажити нашу ППО ― Євлаш про нічну комбіновану атаку

Наші Сил оборони знищили 84 із 99 повітряних цілей, якими цієї ночі атакували росіяни територію України, констатував речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш. В ефірі Українського Радіо він підтвердив, що ворог продовжує застосовувати такі масовані комбіновані атаки, щоб виснажити нашу систему ППО і дістатися бодай якоїсь цілі. "Загалом атака проводилася з Курської, Бєлгородської і Рязанської областей та з тимчасово окупованого Криму. Всі ракети переважно прямували у Хмельницьку, Львівську, Черкаську, Івано-Франківську та Чернівецьку області. Там ворог атакував об'єкти нашої критичної інфраструктури", – сказав Євлаш. При цьому зауважив, що дуже ефективно себе зарекомендували мобільні вогневі групи. "Ці борці з "шахедами", наші українські військові та представники всіх Сил оборони, досить результативно показують свою роботу", – підсумував майор ЗСУ. 

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Ілюстративне фото: facebook/Командування Об'єднаних Сил ЗСУ

"Із 99 засобів нам вдалося знищити 84 повітряні цілі"

Які особливості сьогоднішньої комбінованої атаки по Україні? Схоже, що цього разу ворог одночасно застосував найрізноманітніший арсенал, чи я помиляюся?

Так, ви праві. Ворог продовжує застосовувати такі масовані комбіновані атаки з метою виснажити нашу систему ППО, сподіваючись на те, що все ж таки якась із ракет або "шахедів" зможе дістатися цілі. На щастя, цього разу більшість ракет та безпілотних літальних апаратів була уражена силами і засобами Повітряних сил, а також Сил оборони України разом з іншими підрозділами, які боронять наше небо. Із 99 засобів нам вдалося знищити 84 повітряні цілі. Серед яких – "шахеди", 5 із 9 випущених керованих авіаційних ракет Х-59, всі крилаті ракети "Іскандери К" та ще 17 із 21 крилатих ракет Х-101 та Х-555. Ворог атакував нас гіперзвуковою зброєю типу Х-47 "Кинджал", також застосовував і балістичні ракети з тимчасово окупованої території Криму "Іскандер М". Загалом атака проводилася з Курської, Бєлгородської і Рязанської областей та з тимчасово окупованого Криму. Всі ракети переважно прямували у Хмельницьку, Львівську, Черкаську, Івано-Франківську та Чернівецьку області. Там ворог атакував об'єкти нашої критичної інфраструктури, намагався вразити електростанції, сховища та інші об'єкти, які несуть особливу важливість для функціонування нашої держави.

Я побачив повідомлення, що Кабмін начебто рекомендує не оприлюднювати результати атаки, і взагалі детально не обговорювати, що саме було уражено. Є підстави під цією інформацією?

Насправді є, оскільки ворог не може розуміти, чи вразив він, чи ні. І не треба давати йому додаткових шансів дізнаватися якусь інформацією про те, чим саме збили, коли збили, де збили. Нехай для нього це залишиться загадкою. А ми вже будемо застосовувати різну тактику для того, аби діставати і ракети, і безпосередньо носії.

Мобільні вогневі групи збили 58 із 60 ударних БПЛА

Чи потрібно нам зараз ще більше мобільних вогневих груп?

Мобільні вогневі групи дуже ефективно себе зарекомендували. Ці борці з "шахедами", наші українські військові та представники всіх Сил оборони, досить результативно показують свою роботу. Цього разу вони збили майже 100% – це 58 із 60 ударних БПЛА. Дуже часто їм вдається навіть знищувати і крилаті ракети. Напередодні мобільні вогневі групи знищили 12 із 12 безпілотників. Звичайно, що наші хлопці вже набили руку, і вміло та вправно справляються із "шахедами".

Ілля Євлаш. Фото: facebook/illiayevlash

Атакувати в свята – у стилі ворога

Попередні обстріли із застосуванням протикорабельних ракет наземної модифікації "Циркон". Що це було і чи може це повторюватися?

Ми не можемо виключати цинічність ворога, оскільки ми знаємо, наскільки він підлий і підступний. У нього немає нічого святого. Атакувати якраз у будь-які свята – це дуже в його стилі. Але я особисто схиляюся більше до тієї версії, що це була перевірка їхньої зброї, саме "Циркону". Це гіперзвукова зброя. Перевірка наших систем ППО. Нам вдалося ліквідувати ці 2 ракети. Вже під час заходу по балістичній траєкторії нам вдалося їх перехопити. Але, звичайно, що для противника це більше було як випробування. Побачимо далі, як вони будуть застосовувати цю зброю, оскільки дуже мало що відомо про цей тип ракет "Циркон". Багато інформації про них засекречено. Тому ми тут сподіваємося на наших колег з Київського науково-дослідницького інституту судово-дослідницьких експертиз, які проводять безпосередньо вже фахову експертизу, вивчають уламки. І зможуть встановити безпосередньо – яка бойова частина, маса, тип і всі інші тактико-технічні характеристики даної ракети.

Чи достатньо матеріалу зібрано з цих двох розбитих ракет, щоб робити якісь висновки? 

Це питання більше до експертів. Певні попередні заяви вже були зроблені. Але експертиза ще триває і остаточно можна буде більше говорити вже після проведеного аналізу.

На війні ніколи не буває достатньо засобів вогневого ураження

Чи достатньо у нас зараз засобів, щоб продовжувати відбиватися? І якої інтенсивності атак ви очікуєте найближчим часом?

На війні ніколи не буває достатньо засобів вогневого ураження. А якщо ми говоримо про системи ППО, то тим більше. Територія нашої країни надзвичайно велика, лінія зіткнення з ворогом також – це тисячі кілометрів, які потребують прикриття. А також об'єкти критичної інфраструктури. Всі вони потребують захисту. Звісно, що нам потрібно більше різних систем. Таких, які використовують і зенітні ракетні установки, в тому числі, і типи для боротьби з "шахедами". Я маю на увазі "Гепарди". І мобільні вогневі групи, оскільки вони досить ефективно себе зарекомендували при відносно невисокій вартості боєприпасів. Але, звичайно, якщо буде потреба, то ми будемо збивати всі летючі цілі всіма наявними засобами, оскільки життя і здоров'я українців є безцінним. І всі сили будуть покладені саме на те, щоб убезпечити від повітряних атак і зберегти життя і здоров'я наших громадян.