В ПАРЄ немає сумнівів щодо винуватості РФ, лише обговорення форми трибуналу для Путіна і компанії

В ПАРЄ немає сумнівів щодо винуватості РФ, лише обговорення форми трибуналу для Путіна і компанії

Питання щодо форми міжнародного трибуналу для Путіна і покарання РФ за злочини в Україні щодня обговорюється в ПАРЄ, однак решта міжнародних організацій не готові виключити Росію зі свого складу чи визнати злочини режиму Путіна. Про це в ефірі Українського Радіо заявила перша заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, заступниця члена Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ, членкиня депутатської групи "Партія "За майбутнє" Ірина Констанкевич.

0:00 0:00
10
1x

Фото Олександри Матвійчук, ФБ-сторінка

"Кожен виступ у Страсбурзі забивав цвях у труну Путіна і його режиму"

В ПАРЄ відбулися термінові дебати щодо примусового вивезення українських дітей до Росії. "88 голосів — це усі присутні, хто був в залі, підтримали резолюцію щодо питання про силове переміщення українських дітей з території України в Росію. Надана правова оцінка та всі правки, які подавали члени нашої делегації, теж були підтримані як профільним комітетом, так і підтримані у залі. Перед дебатами включилася в прямому ефірі перша леді, пані Олена Зеленська, яка розповіла про ситуацію з переміщенням і вивезенням дітей з України. Вона назвала цифри, які вразили залу, тому що було названо, що повернуто лише 391 дитина, водночас таких дітей є  понад 19 тисяч. І усвідомлення того, що 19 тисяч українських дітей перебувають зараз в Росії, що вони забрані від батьків, батьки вбиті, батьки могли пропасти безвісти — вся ця інформація з перших вуст, безперечно, вражала. Долучилися до обговорення депутати із різних національних парламентів, зокрема Італії, Франції, Литви, Фінляндії. Виступали й українські депутати, і кожен такий виступ  неначе забивав цвях в труну Путіна й усього путінського режиму", — зазначає Ірина Констанкевич.

Трибунал для Путіна і репарації

"Сьогодні уже триває четвертий день весняної сесії, і щодня питання російської війни на території України дуже гостро звучить. Сумнівів щодо масштабів руйнувань немає ні в кого. Тільки актуалізується питання відповідальності та покарання, і тут щодня обговорюється питання форми міжнародного трибуналу. Є кілька думок щодо того, яким він має бути — від м'яких форм до дуже радикальних. Ми ж вважаємо, що це має бути прототип уже існуючих трибуналів, починаючи від Нюрнберзького, де і Путін, і його режим, а це сотні і сотні людей, мають понести відповідальність за злочини перед Україною", — каже заступниця члена Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ. За словами Констанкевич, друге питання, яке активно обговорюється — реєстр збитків та репарації Україні за завдані збитки. "Тут практично усі одностайні, що ці кошти мають бути повернені Україні, і за них наша країна має бути відбудована. Перші суми ще були озвучені влітку на конференції в Лугано. Ці цифри змінюються в бік збільшення, тому що все більше українських міст зазнають руйнації. Ми знаємо про кількість територій, які потрібно розмінувати. Тож йдеться про мільярди. Тому заморожені російські капітали в Європі та світі, безперечно, мають слугувати тому, щоб відбудовувати Україну", — каже народна обраниця.

"Не всі міжнародні організації готові брати приклад з ПАРЄ"

Насправді лише одних рішень Парламентської асамблеї Ради Європи недостатньо, наголошує Констанкевич. "І хоча ПАРЄ демонструє практично лідерську позицію щодо своїх рішень, зокрема першими брутально вигнали зі своїх членів російську делегацію, ухвалили дуже гострі резолюції, де чітко були названі дії режиму Путіна як злочинні, чітко були названі явища геноциду, однак інші міжнародні організації, на жаль, не демонструють підтримки в цій позиції. Ми бачимо, що є питання і до ООН та до інших міжнародних інституцій. Тому все, що ухвалюється в ПАРЄ, зараз практично демонструє авангардну позицію. І дуже хотілося, щоб ці рішення не тільки використовувалися національними парламентами членів Парламентської асамблеї Ради Європи, а масштабувалися як досвід для інших інституцій і міжнародних організацій. Ми сподіваємося, що піонерська позиція ПАРЄ буде використана й іншими міжнародними організаціями. Хоча насправді ми розуміємо, що Росія всіляко через свої пропагандистські можливості та канали працює, зокрема використовуючи великі фінансові потужності та політичні канали. Тому нам не треба заспокоювати й заколисувати себе, треба постійно працювати. Бо перемога за нами, але до неї ще треба пройти тривалу дорогу", — пояснює представниця України в ПАРЄ.

Останні новини
Відхід з Урожайного та Кринок, наступ на Харківщині та вихід на Костянтинівку: Гетьман про ситуацію на фронті
Відхід з Урожайного та Кринок, наступ на Харківщині та вихід на Костянтинівку: Гетьман про ситуацію на фронті
Ірина Фаріон померла у лікарні після замаху
Ірина Фаріон померла у лікарні після замаху
Краєв про "страждальця за Америку" Трампа і можливих спадкоємців Байдена
Краєв про "страждальця за Америку" Трампа і можливих спадкоємців Байдена
"Замість кримінального провадження повернення до служби" — Титич про законопроєкт щодо СЗЧ
"Замість кримінального провадження повернення до служби" — Титич про законопроєкт щодо СЗЧ
Куди звертатись, якщо ваша рідна людина зникла безвісти? Пояснює юристка
Куди звертатись, якщо ваша рідна людина зникла безвісти? Пояснює юристка
Новини по темі
Без запрошення до НАТО, але з новими можливостями для України. Гетьман про саміт альянсу
"Потрібна жорсткіша реакція світу". Експертка про співпрацю Росії та КНДР
"Війну війною він не називав", – Шульга про меседжі Путіна
"Пожертвувати співпрацею з РФ Китай не готовий, але частково її обмежити ― можливо" ― Аліна Гриценко
Ідеальним і абсолютно правильним був би міжнародний трибунал щодо злочинів РФ на зразок Нюрнберзького — Ліщина