"Путін намагається змусити нас через страх сісти за стіл переговорів": аналітик про масовий ракетний обстріл України

10.10.2022 р., 20:42
"Путін намагається змусити нас через страх сісти за стіл переговорів": аналітик про масовий ракетний обстріл України

Про масовий ракетний обстріл 10 жовтня, фейки та засідання "Великої сімки" в ефірі Українського радіо розповідає аналітик, журналіст-міжнародник Тарас Семенюк.

0:00 0:00
10
1x

Про поширення фейків

Це частина інформаційної атаки. Спочатку ракети, потім паралельно йде інформаційне повідомлення, що начебто Зеленський залишив країну і відлетів до іншої. В Харкові поширювали фейки, що місто фактично здали, хоча це не відповідає дійсності. Це робиться для того, щоб всіх морально обеззброїти. Бо присутність влади — це символ присутності всієї держави. Зеленський як і залишався від початку війни в столиці, так і залишається. І немає жодних підстав вважати, що президент кудись поїде. Це не в його стилі. Тому ці фейки суто скеровані на те, щоб ослабити наш дух, опір та звитягу, щоб остаточно здатися.

Ці атаки будуть продовжуватись далі. Рашисти можуть зайти в наші радіочастоти і передавати такі повідомлення, можуть з’являтись на телебаченні. Війна виходить за межі пусків ракет і бомбардувань та входить в інформаційний простір.

Крім того, коли призначаються нові головнокомандувачі військ, а в Росії нещодавно змінили головнокомандувача сухопутних військ, то завжди вони намагаються проявити себе, "показати зуби" та агресивність, яка сьогодні в Росії дуже вітається. Зокрема, зараз рашисти впиваються радістю від запуску масових ракет по Україні, зокрема по столиці. Тому важливо не здаватись, не втрачати дух боротьби, протистояти інформаційним атакам і розуміти, що провокації будуть далі продовжуватись.

Я думаю, ми зараз виходимо на кульмінаційну фазу. Адже рашисти використовують останні високоточні ракети і таким чином намагаються змусити нас через страх сісти за стіл переговорів. Крім того, у листопаді відбудеться саміт G20, на який Путін планує поїхати в статусі переможця, в статусі сили, і щоб з ними почали говорити інакше. Він неодноразово заявляв, що Росію мають поважати і з нею мають рахуватися". І через терористичні речі, через страх він намагається побудувати повагу до себе.

Російські ракети порушили повітряний простір Молдови: якою буде реакція?

Росія показує, що вона не зупиняється і не планує зупиняти так звану "операцію". Якщо ракети пролетіли територією Молдови, то це теж є сигналом Молдові. Але Кремль завжди діє провокативно. Якщо такі ракети будуть летіти вдруге, то очевидно, що ці ракети мають бути збиті. Крім того, Молдова межує з країною НАТО — Румунією. Я думаю, очільники Північноатлантичного альянсу мають всіляко допомогти Молдові захистити її небо. Це є питання територіальної цілісності Молдови, і вона має право запрошувати іноземні війська для свого захисту. Я думаю, що це буде правильне політичне рішення керівництва Молдови. Тому що як тільки ти даєш росіянам можливість зрозуміти, що їхня провокація сходить з рук, вони будуть продовжувати провокувати. Росія розуміє тільки силу.

Про термінове засідання G7

Це засідання має підсилити наше прохання до західних партнерів у наданні нам зброї. Це те, що нам важливо для подальшої боротьби, адже без зброї і без захисту ми не зможемо протидіяти цим масовим атакам. Тому рішення Німеччини надати нам протиповітряну оборону у вигляді комплексу IRIS-T — це одне з найбільш правильних рішень. Але нам недостатньо однієї. Нам потрібно декілька. Крім того, слід визнати Росію державою, яка поширює тероризм. Росія має бути в повній ізоляції, щоб навіть її умовні партнери не могли з нею вести будь-яких справ, адже те, що відбулося сьогодні в Києві та інших містах України — це акт тероризму, це масове вбивство і спроба вбивства громадян сусідньої держави. І це ніяк, окрім тероризму, не може пояснюватися.

Фото: Суспільне