war

Чому "Укроборонпром" звільнив керівника ДП "Антонов"?

9.06.2020 р., 21:22

Державним концерном "Укроборонпром" 9 червня було ухвалено рішення про звільнення президента підприємства ДП "Антонов" Олександра Донця. Більше про те, чому "Укроборонпром" звільнив керівника ДП "Антонов" в ефірі Українського радіо розповіла виконавча директорка Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони Олена Трегуб.

"Інформація, яка є у публічному доступу, показує, що, дійсно, не на порожньому місці. Адже відомо про лист СБУ від 16 квітня до прем’єр-міністра і про те, що було розпочато перевірку, яка тривала з квітня до кінця травня. "Укроборонпром" офіційно зазначає, що саме через результати цієї перевірки і звільнили директора "Антонова", ― зазначила Олена Трегуб.

Трегуб зауважила, що у прес-релізі "Укроборонпрому" йдеться про те, що були зловживання корупційного характеру.

"Вони заявляють, що зникала сировина (не вистачило кілька тон сировини після закупівлі). Також були зловживання на комерційних операціях, які не обліковувалися бухгалтерією офіційно. Тобто збитки держави і нецільове використання державної власності, про яке говорить "Укроборонпром", ― сказала вона.

За словами Трегуб, "Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони як організація, яка придивляється і аналізує це, бачили давно, що на "Антонові" не побудовано нормальну систему внутрішніх контролів, сильну антикорупційну програму. Статутом цього підприємства навіть не передбачено Наглядову раду. У 2017 році провели корпоратизацію і планували створити Нацраду, проте відповідні плани не було реалізовано.

Щодо бездіяльності, то, на думку виконавчої директорки Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони, "це вже суб’єктивне трактування щодо того, чи є директор ефективним, чи ні. Фактом є те, що чистий прибуток "Антонова" впав у порівнянні з 2018 роком. Тоді фінансові показники були кращі і дохід від реалізації продукції був майже 9 млрд гривень, а у 2019 ― 6 млрд. Це серйозне урізання. І це час, коли працював Донець".

Зазначимо, у ДК "Укроборонпром" повідомили, що тимчасовим виконуючим обов’язки призначено Олександра Лося, віце-президента з проектування ДП "Антонов".

Напередодні комісія ДК "Укроборонпром" завершила перевірку ДП "Антонов". За результатами перевірки були виявлені численні факти, що можуть свідчити про неефективне управління державним підприємством; нецільове використання об’єктів державної власності; зловживання та порушення з боку керівництва, що могли призвести до значних збитків державі та нанести істотну шкоду репутації найбільшого авіаційного підприємства України.

Натомість у компанії ДП "Антонов" заявили, що "ДК "Укроборонпром" вдається до заходів, спрямованих на припинення діяльності компанії".

О 12 годині профспілка компанії організувала акцію протесту та підготувала відкриті звернення до керівництва держави, в яких звертає увагу можновладців до ситуації, що склалася навколо флагмана авіапрому України. Листи-звернення були відправлені Президентові, голові Верховної Ради, прем’єр-міністру України та секретарю РНБО.

Фото: твіттер ДП "Антонов"

Чому "Укроборонпром" звільнив керівника ДП "Антонов"?

Новини по темі