Мобільний додаток

Укрзалізниця розпочала відновлення руху поїздів: як відбуватимуться пасажироперевезення

28.05.2020 р., 15:31

Укрзалізниця розпочинає поступове відновлення руху пасажирських поїздів. Від 27 травня відкрили продаж квитків на 5 швидкісних поїздів Інтерсіті+ та 9 нічних поїздів, які відправляються в рейси з 1 червня. Більше про це в ефірі Українського радіо розповів експерт в транспортній сфері Олександр Кава.

"Тарифи на перевезення пасажирів залізним транспортом встановлює не Укрзалізниця, не міністерство інфраструктури, а уряд. Тому для підвищення тарифів потрібне рішення уряду. Через карантин багато наших співгромадян втратили роботи або тимчасово доходи, і уряд не може піти на те, щоб змушувати пасажирів платити за поїздки більше, ніж це було раніше. Це, по суті, директивне рішення про те, що половина квитків на поїзди. Якщо ми подивимось на заходи, які вживаються в Польщі та інших сусідніх країнах, то ті обмеження за кількістю пасажирів, які вводяться, повністю відповідають тим нормам, які зараз діють у сусідніх країнах", ─ зазначив Олександр Кава.

Що стосується компенсації для Укрзалізниці, на думку експерта, "на жаль, уряд залишить найбільшу українську компанію один на один із проблемами. І жодних компенсаційних механізмів для Укрзалізниці далі не буде. Навіть до запровадження обмежень по кількості пасажирів тариф на перевезення пасажирів у далекому сполученні покривав менше ніж половину видатків на такі перевезення, а у приміському сполученні тариф покриває взагалі близько 10% собівартості перевезень пасажирів".

Кава зауважив, що доцільно відновлювати пасажирське сполучення у повному обсязі.

"Логіка була така, щоб запускати не одразу всі поїзди, а поступово наповнювати маршрутну мережу. Я вважаю, що це було абсолютно недоцільним, оскільки варто було відновлювати пасажирське сполучення у повному обсязі, як  і в приміському, так і міжміському сполученні. Тому що позбавляти людей можливості їздити в одних напрямках і їздити в інших ─ абсолютно некоректно. І якщо ми будемо порівнювати ті обмеження, які були зроблені в Україні та сусідніх країнах, де епідеміологічна ситуація була не кращою, ніж в Україні, то там всюди залізничне сполучення не припинялось, поїзди у внутрішньому та приміському сполученні працювали на регулярній основі, але влада докладала максимум зусиль для того, щоб у людей не було потреби подорожувати. А якщо така потреба у когось була з різних причин, то люди без проблем могли їздити по різних напрямках у межах своєї країни", ─ сказав він.

Зазначимо, продаж квитків відкрито на 50% місць у поїздах, окрім потяга №8/7 Одеса-Харків, де продається 100% місць. Квитки наразі можна придбати лише онлайн. Проте найближчим часом обіцяють відкрити продаж через каси.

В Укрзалізниці також повідомили, що пасажирів у вагони пускатимуть лише в захисних масках. Також при посадці мірятимуть температуру тіла.

Нагадаємо, міністр інфраструктури України заявив, що підвищення цін на пасажирські перевезення залізницею після їхнього відновлення не буде, хоча кількість пасажирів у вагонах можуть зменшити.

Фото: uz.gov.ua

Укрзалізниця розпочала відновлення руху поїздів: як відбуватимуться пасажироперевезення

Новини по темі