Мобільний додаток

100 днів уряду Гончарука: чи можна назвати їх успішними?

10.12.2019 р., 15:47

7 грудня уряду Олексія Гончарука виповнилося 100 днів роботи. Політтехнолог Українського центру суспільного розвитку Юрій Подорожній та журналіст Сергій Бережний в ефірі Українського радіо прокоментували, чи можна вважати роботу уряду успішною.

Програма:
Ведучі:

"Якщо заглиблюватись, що функція прем’єр-міністра досить проста  — сформувати уряд, скоординувати його роботу, підготувати ті законопроекти, які необхідні для того, щоб уряд функціонував. Фактично Гончарук зараз цим і займається. А все, що відбувається в економіці, політиці, освіті, культурі — у всьому тому, чим займається сьогодні наш український уряд, воно практично все закладено ще за уряду Гройсмана", — зауважив Юрій Подорожній.

Політтехнолог наголосив, що оскільки на своїй посаді залишилась міністр фінансів, це свідчить про те, що в наступному році країна житиме за бюджетом, сформованим попереднім урядом.

"На своїй посаді залишився, напевно, головний урядовець у країні — міністр фінансів пані Маркарова, яка підготувала бюджет, і незалежно від того, чи продовжив би Гройсман працювати, чи змінився би уряд Гройсмана на уряд Гончарука чи якогось Івана Іваненка, країна жила б за бюджетом, підготовленим міністром фінансів. Тобто ключовий документ, за яким мають проводитись реформи, виконуватись обіцянки президента, забезпечуватись соціальна сфера, освіта тощо, формувався фактично попереднім урядом. І зараз ми живемо за цим бюджетом, і наступний рік також проживемо", — сказав він.

Подорожній також додав, що "за прем’єрства пана Гончарука промислове виробництво скоротилось на 15%. Зараз ми переживаємо дефляційні процеси, тобто падіння курсу долара і зміцнення української валюти, що спочатку прийняли як благо, але ж ми розуміємо, що насамперед страждають від такої ситуації підприємства, зорієнтовані на експорт".  

У свою чергу, Сергій Бережний переконаний, що загальна робота уряду не має асоціюватись лише з конкретним чиновником, призначеним на посаду прем’єра.

"Одним з основних завдань сучасного уряду, якщо він справді орієнтований на реформи, є саме створення уряду як інституції, коли він працює, незалежно від того, хто його очолює. Якщо це буде відбуватись, то я вважатиму, що це рух у правильному напрямку. Тому що у всіх інших випадках, якщо ми залишаємо залежність від конкретного чиновника, який обіймає посаду прем’єр-міністра, це означатиме, що коли чиновник пішов, процеси зупиняються. І від цього треба відходити, а це не було практично зроблено за часів президентства Порошенка, і у мене є побоювання, що це не вдасться зробити і за президентства Зеленського", — сказав журналіст.

Дивитися відео тут. 

Фото — kmu.gov.ua

100 днів уряду Гончарука: чи можна назвати їх успішними?

Новини по темі