Мобільний додаток

Жінка в бізнесі: скільки українок на керівних посадах і які перепони є для них — розповіла експертка

16.11.2019 р., 15:55

Про те, наскільки жіночий слід помітний у бізнесі говорили в ефірі Радіо Промінь з першою віце-президенткою Київської торгово-промислової палати і головою комітету жінок-підприємниць Людмилою Сізіковою.

Майже третина українок, а саме 28% випробовують себе у підприємництві. Таку цифру озвучили на першій Міжнародній конференції жінок-підприємець "Успіх в тобі", що відбулась в Києві. Нині жінки в бізнесі - це світовий тренд.

"Так це правда. Абсолютна правда. Ви знаєте, що малі цифри відображають великі цифри. І ми підрахували, що серед членів нашої Київської торгово-промислової палати, в нас більше 1200 членів, і серед них 277 підприємств і організацій або очолювані жінками і є їх керівниками жінки, або вони просто є керівниками цього бізнесу, управлінцями", — каже Людмила Сізікова.

Вона додає, що українкам важче просуватися в бізнесі, ніж жінкам в інших країнах:

"Жінці в Україні мабуть важче працювати, тому що в нас не досить досконале законодавство. Але жінки і в Європі так само потерпають від недостатньої рівності в доступі до управління економікою".

Читайте також: Міфи та правда про жіночий колектив: приклад Creative Women Space

Сізікова наголосила, що дуже мало жінок на керівних посадах у столичних державних органах.

"У мене постає таке риторичне питання: скажіть, будь ласка, як може впливати жінка на розподіл бюджету міста, на розподіл бюджету країни, як жінки можуть впливати, якщо їх представництво зведено практично до нуля. Вона не може в меншості вирішити питання, яке їй болюче, яке їй здається дуже важливим. Мабуть тому в Києві недостатньо дитячих закладів, недостатньо спортивних майданчиків, недостатньо шкіл, мабуть тому наші діти ходять в школу по розбитих тротуарах… Тобто там, де жінка має впливати на розвиток економіки - вона просто немає цього впливу, бо її там просто немає", — зауважила експертка.

"Якщо ми говоримо про гендерну рівність, то ми повинні розуміти, які є перепони для цього, чому так стається. Які є причини для того, що жінка, яка має фах, яка має наснагу, яка має енергію - чому вона немає або доступу до цього, або можливості такої?" — наголосила Сізікова.

Людмила Сізікова. Фото Facebook 

Жінка в бізнесі: скільки українок на керівних посадах і які перепони є для них — розповіла експертка

Новини по темі