Мобільний додаток

Законопроєкти про ринок землі: у "Європейській солідарності" заявляють, що не голосуватимуть за "дерибан"

13.11.2019 р., 10:58

Фракція "Європейська Солідарність" у Верховній Раді не буде підтримувати законопроєкт про ринок землі, який запропонує більшість. Про це в ефірі Українського радіо заявив народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микола Княжицький.

"Основний недолік цього законопроекту — це те, що фактичного просто пропонується роздати українську землю незрозуміло кому, незрозуміло за які кошти, в незрозумілих обсягах і ніхто цього не контролює. Очевидно, це суперечить європейській практиці, яка говорить про те, що мають бути спеціальні органи, які досліджують,  за які кошти купується земля. Той, хто купує землю, повинен її обробляти, повинен мати такий досвід, повинен зберігати місцеві традиції, обсяги на купівлю землі в одні руки є обмеженими в більшості європейських країн. Тому що земля — це по суті такий стратегічний ресурс. Так, вона повинна бути товаром, але вона повинна бути товаром, перш за все, для того, хто її обробляє — для селянина, для фермера. Для селянина має бути мінімальна ціна, за якою він може продати цю землю, щоб не сталося так, що його хтось захоче обдурити і він взагалі без нічого залишився. Одним словом, на всі ці питання, які подає в законопроектах "Слуга народу", відповіді немає", — говорить Микола Княжицький.

Фото: ZAXID.net

Він зазначає, що є безліч європейських моделей, які стосуються продажу землі, і в кожній з цих європейських моделей або обмежена участь іноземців, або обмежена кількість землі, яка йде в одні руки.

"Обов'язково має бути досвід, обов'язково є захищеними селянин і фермер. Це всюди, в кожній країні Європейського Союзу відбувається, а у нас пропонується просто дико подарувати українську землю. Звичайно, "Європейська Солідарність" за такий, як кажуть, "дерибан" голосувати не буде, залишаючись прихильником того, щоб земля під контролем держави стала нарешті приватною власністю", — говорить народний депутат.

Читайте також: Потрібно запроваджувати обіг земель, але має бути етапність — президент Української аграрної конфедерації 

Він переконаний, що для українців українська незалежність і земля є найбільшою цінністю.

"Це те, за що українці справді виходять на вулиці, коли ми бачимо загрозу втрати першого або іншого. Бо земля — це стратегічний наш здобуток. Зеленський говорить, що треба стандарти для новин вводити, треба дивитися, хто є власником тих чи інших компаній, а от землю вони пропонують роздавати будь-кому. Росіяни купили землю, і їм навіть завойовувати нас не треба —  купили землю вздовж кордонів наші сусіди, і все — розширили свої країни. Це правда так, а вони це пропонують, і в цьому — жах цієї ситуації", — говорить Микола Княжицький.

Нагадаємо, Верховна Рада продовжила мораторій на відчуження сільськогосподарських земель до 2020 року. Нині у парламенті зареєстровані кілька законопроєктів щодо продажу землі.

Заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення була запроваджена у 2001 році. Такий крок пояснили побоюванням виникнення хаосу на ринку землі. Адже після того, як 1999 року колишнім працівникам колгоспів та радгоспів були виділені власні земельні паї, якими вони могли вільно розпоряджатися, цей ринок тоді лише почав формуватися. Цей захід втілювали як тимчасовий крок, але після завершення дії першого мораторію, парламент його неодноразово продовжував.

Фото: Pixabay

Законопроєкти про ринок землі: у "Європейській солідарності" заявляють, що не голосуватимуть за "дерибан"

Новини по темі