"Цитати з радянських фільмів – це теж своєрідні меми": що таке меми та з чим їх їсти

"Цитати з радянських фільмів – це теж своєрідні меми": що таке меми та з чим їх їсти

Що таке меми та навіщо вони потрібні, розповіла в ефірі Радіо Промінь журналістка, співведуча "Телебачення Торонто" Олександра Гонтар.

Сьогодні в київському Urban Space 500 відбудеться дискусія, присвячена мемам.

"Є багато дивних предметів для дискусій. Чому б не поговорити про меми, хіба це погана тема? – запитує Олександра Гонтар. – На мою думку, один з найпопулярніших українських мемів – це "10 год тюрми". Було колись дуже дивне відео, я вже точно не пам’ятаю, але знаю, що багато хто використовує цю фразу. Мем – це якась вірусна фраза, вірусна картинка, яка дозволяє швидко передати те, що ти хочеш емоційно сказати. Це така сконцентрована штука, яка допомагає передати смисли".

При цьому меми, переконана журналістка, можна використовувати для найрізноманітніших цілей.

"Це може бути просвітництво, якщо за допомогою мемів передавати якусь інформацію в освітній площині. Дуже активно використовує меми SMM-відділ Уляни Супрун, вони цим привертають увагу до серйозних тем. До постів прикріпляється якась картинка-мем, впізнавана всіма, і стає зрозуміло, про що буде мова. Все заходить з такого ненав’язливого і легковажного, а розкривається щось важливе і серйозне", – ділиться Олександра Гонтар.

Зразок посту Уляни Супрун з використанням мему

Мем допомагає передати певні емоції або сенси. І не завжди мем – це якась картинка або вірусне відео, зазначає журналістка.

"У нас у всіх є родичі, які цитують фрази з радянських фільмів. Це теж меми, але своєрідні, які зрозумілі в певному осередку людей, і навряд наші батьки усвідомлюють, що це меми", – пояснює Олександра Гонтар.

Сьогодні о 19:00 в Urban Space 500 відбудеться дискусія про меми. Вхід вільний.

Скріншот з меметичного сюжету Телебачення Торонто про пам’ятник свині

Це Олександра Гонтар. А – це пам’ятник свині