Мобільний додаток

У Кам'янець-Подільському відбудеться театральний фестиваль "Комора"

16.10.2019 р., 17:20

У Кам'янець-Подільському в центрі культури і мистецтв "Розмай" 17 жовтня розпочнеться V театральний фестиваль "Комора". Про це в ефірі Радіо Культура розповіла Галина Коротенко-Молдован, організаторка фестивалю.

"Ми – відкритий фестиваль, готові прийняти усі театри. Але академічні вважають, на жаль, що це не їхній рівень… Цього року будуть 17 вистав, широка географія учасників з України і колектив з Польщі", – повідомила Галина Коротенко-Молдован.

У рамках фестивалю заплановані майстер класи з акторської майстерності, сценічної мови, сценічної пластики, хореографії та вокалу.

"Розклад майстер-класів формується трохи згодом, після того, як сформувався розклад театрів. Ми запрошуємо людей, які можуть провести майстер-класи, це і члени журі і запрошені цікаві спеціалісти, які щось цікаве можуть зробити для наших аматорів", – зазначила організаторка фестивалю.

Щодо рівня українських аматорських колективів Галина Коротенко-Молдован висловилася так: "Мені здається, що особливо аматорський театр в Україні на досить високому рівні. Аматорські театри привозять такі вистави, що в деякій мірі можуть бути сильнішими, ніж деякі вистави академічних професійних театрів. Чим виграють аматори? Тим, що вони дуже багато вкладають туди свого особистого, грають з любов’ю, вкладають душу в те, що роблять. Це дуже вигідно відрізняє їх від звичайних професійних театрів, які просто працюють, бо це їхня робота"

V театральний фестиваль "Комора" триватиме до 20 жовтня. Фестиваль відбувається кожного року в другій половині жовтня, географія учасників фестивалю за 4 роки існування охоплює всі регіони України, а в 2017 році долучилися також учасники з Польщі. Минулого року на фестивалі приймали участь 18 театрів зі всієї України: Київ, Харків, Рівне, Конотоп, Дніпро, Шостка, Пісочин, Червоноград, Чернівці, Кам′янець-Подільський.

У фестивалі "Комора" беруть участь театри-студії, студентські театри профільних вузів, незалежні професійні театри, народні театри, академічні театри, незалежно від жанру, в якому вони працюють. 

Новини по темі