Мобільний додаток

Люди почали уважніше ставитися до свого психологічного стану – психолог Гусєв

13.10.2019 р., 16:50

Понад половина міленіалів (23-38 років) та 75% покоління Z (18-22 роки) хоча б раз звільнялися з роботи через психологічні проблеми. Тоді як серед бебібумерів (55-73 роки) частка таких людей складає лише 10%. У чому причина такої різниці між поколіннями, пояснив в ефірі Українського радіо науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології Ігор Гусєв.

У першу чергу Ігор Гусєв пояснює різницю поколінь тим, що міленіали – це люди, які зростали у технологічній ері.

"Людина почала спілкуватися з технікою, і це дійсно призводить до психологічних проблем. Також пришвидшився ритм життя, ускладнилися робочі процеси. Якщо раніше була фізична праця, яка не потребувала якогось психологічного зосередження, то зараз є великі колективи, люди зациклюються на тому, як спілкуватися, як підійматися кар’єрною драбиною, і це все також призводить до навантаження на нашу психіку", – зазначає Ігор Гусєв.

Психолог додає: представникам старшого покоління важко зрозуміти підлітків, адже вони фактично існували у різних реальностях: на них впливали різні фактори, вони стикалися з різними проблемами.

"Зріс рівень життя, і люди вже не зациклюються на тому, як би знайти собі шматок хліба чи води. Уже можна думати про другу сходинку наших базових потреб: спілкування, безпеку тощо. Це так само змінює фокус на те, що у нас в голові, – зазначає Ігор Гусєв. – Психологія розвивалася, і це призвело до того, що люди почали уважніше ставитися до свого самопочуття. Питання лише в тому, щоб відділити справжні проблеми від надуманих".

Психолог рекомендує за можливості спрощувати проблеми та пробувати "переключатися". Ці психологічні прийоми дійсно можуть допомогти у житті.

"По-перше, багато проблем варто спрощувати. А по-друге, варто переключати фокус уваги з тих проблем на щось простіше і нагальніше. Є такий простий психологічний прийом: можна переключитись зі своєї психологічної проблеми і подумати про щось просте: як заробити гроші, про те, що комусь ще гірше", – радить Ігор Гусєв.

Раніше експерт розповів, як не втратити "генія" в собі.

Люди почали уважніше ставитися до свого психологічного стану – психолог Гусєв

Новини по темі