Мобільний додаток

Зеленський має пояснити "формулу Штайнмаєра" не в кількох словах, а покроково — Леонід Кравчук

3.10.2019 р., 09:57

Перший президент України Леонід Кравчук переконаний, що президент Володимир Зеленський має детально роз'яснити суспільству так звану "формулу Штайнмаєра". Про це він сказав в ефірі Українського радіо.

Перший президент незалежної України Леонід Кравчук вважає "формулу Штайнмаєра" прийнятною, втім радить президенту бути більш відкритим і оприлюднити всі пункти покроково:

"Цей план потрібно оприлюднити, щоб люди його побачили. Тому що все, що робиться утаємничено, воно породжує зневіру, складнощі. І такі речі дають підставу відповідним зацікавленим проводити мітинги й збурювати людей.  А коли буде оприлюднено, розкрито і показано — цього не буде". 

 

Щодо можливості проведення референдуму на Донбасі, Леонід Кравчук радить не поспішати:

"Потрібно спочатку з'ясувати, що ми можемо зробити без референдуму. Є потреба встановити мир. Кожен крок до миру я вітаю, а кожен крок, який заводить нас в глухий кут, я не підтримую. І тому всі — і опозиція, і влада — мають діяти узгоджено. Враховуючи важливість моменту, президент Зеленський має прийти до Верховної Ради, провести там спеціальне відкрите публічне засідання, і пояснити, не в декількох словах, а в деталях: що таке особливий статус, з чого він складається, які гарантії дають Україні, чи можливі вільні демократичні вибори в умовах, коли там немає української влади, немає українських партій, засобів масової інформації".

Читайте також: Георгій Тука про "формулу Штайнмайєра": є побоювання, що це може призвести до втрати суверенітету

У документі не згадується Крим, проте Леонід Кравчук висловлює сподівання, що його все ж можливо повернути. Втім додавати це питання до нині обговорюваного закону, він не радить.

"Це одне питання, але воно має вирішуватися по-різному. Якщо сьогодні формула стосується тільки окупованих територій частини Донецької та Луганської областей, то Крим як структура, введений у Російську Федерацію. І він уже працює на основі законів і порядку, який є в РФ. Тому там будуть інші способи повернення. А сьогодні треба вирішувати те, що можливо вирішити. На мою думку, потрібно обговорити та не відкидати формулу з порогу", — вважає перший президент.

Нагадаємо, документ, який містить так звану "формулу Штайнмайєра", підписали в Мінську 1 жовтня. Президент Володимир Зеленський заявив, що буде розроблено новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. За словами президента, у цьому законі не буде "перейдено жодної "червоної лінії", капітуляції не буде".

Офіс президента документ, підписаний в Мінську, не оприлюднив, натомість лист з підписом Леоніда Кучми сьогодні оприлюднила його речниця. Передбачається, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними й такими, що відповідають стандартам організації, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Подія викликала хвилю протестів: по всій країні, у столиці та низці українських міст люди виходять на майдани з гаслом "Ні!" капітуляції".

Зеленський має пояснити "формулу Штайнмаєра" не в кількох словах, а покроково — Леонід Кравчук

Новини по темі