Мобільний додаток

"Нафтогаз" і "Газпром" до кінця року не підпишуть угоду щодо транзиту — Геннадій Рябцев

21.08.2019 р., 11:55

Чи очікувати Україні та Європі з 2 січня 2020 року газового колапсу? Як цьому запобігти?Директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев розповів в ефірі Українського радіо, що буде, якщо Нафтогаз і Газпром не підпишуть угоду про транзит газу.

Геннадій Рябцев вважає, що "Нафтогазу" та "Газпрому" до 1 січня 2020 року не вдасться підписати будь-яку угоду.

"Тому що, по-перше, українська сторона завжди виступала за європейські правила, яким має відповідати ця угода. Російська сторона наполягала на тому, що потрібно просто підписати короткотермінову угоду допоки не запрацює Північний потік2. Тобто десь на піврокурік. Газпром не приймає українську пропозицію, а Нафтогаз не приймає російську", — пояснює експерт. 

Фото: Геннадій Рябцев/Front News

Він називає ще одну проблему: щоб відповідати європейським правилам, Україна має створити кваліфікованого, незалежного і сертифікованого в Євросоюзі оператора газотранспортної системи. 

"Для того, щоб це зробити, потрібен час і зусилля. А зараз існує конфлікт між Кабінетом міністрів України і НАК "Нафтогаз України", які по-різному бачать, яким має стати цей оператор. Поки цей конфлікт не вирішений, то можна сказати, що до кінця цього року точно не буде підписано угоди. Це означає, що 2 січня, цілком імовірно, що Російська Федерація в показовому режимі і під фанфари закрутить вентиль і знизить тиск на трубопроводі. А Нафтогаз обіцяє до цього бути готовим. Тому тут дуже важливе завдання стоїть перед новою владою: убезпечити Україну від будь-яких можливих наслідків зниження тиску в транзитній трубі", — говорить Геннадій Рябцев.

Для цього він радить: по-перше, накопичити газ в підземні газові сховища; підписати контракти про фізичне постачання щонайменше 5 мільярдів кубометрів газу з європейського напряму; розробити алгоритм дій, за яким будуть діяти усі в разі зниження тиску транзитній трубі; створити запаси резервних палив.

Фото: УНН

"Нафтогаз" і "Газпром" до кінця року не підпишуть угоду щодо транзиту — Геннадій Рябцев

Новини по темі