Мобільний додаток

В Україні немає регулювання продажу і застосування електронних сигарет — активістка

5.08.2019 р., 20:20

Електронні сигарети, або так званий вейп — набули значного поширення в Україні, особливо серед молоді. Виконавча директорка ГО "Життя" Лілія Олефір в ефірі Радіо Промінь розповіла про те, що в Україні гостро стоїть проблема законодавчого регулювання щодо продажу, використання та якості електронних сигарет.

За одну сесію куріння кальяну група з 3-4 людей викурює еквівалент 100 сигарет. Тому люди, які не палять, але вперше викурюють кальян, можуть мати запаморочення і навіть отруєння. Фактично з кальяну виділяється чадний газ і це створює передумови для отруєння. Такі дані Всесвітньої організації охорони здоров’я наводить виконавча директорка ГО "Життя" Лілія Олефір.

Якщо ж говорити  про "вейп" — електронні сигарети, які в Україні набули надзвичайного поширення, то тут, на думку експертки, є проблема з обізнаністю у тому, яку шкоду вони несуть.

Рідину, якою наповнюють вейп, особливо ніхто не перевіряє, ніхто не знає, чим заправляють ємності для рідин.

"Коли ти читаєш опис рідини, там написано, що там є пропіленгліколь, гліцерин, і скоріш за все, є токсичні речовини, просто ніхто про це не пише, бо навіщо лякати споживачів", — говорить Лілія Олефір.

Ці рідини імпортують переважно з Китаю, на пляшечках вказується не завжди повна інформація, тому що ніяких чітких вимог немає — ці товари просто продають як хімічні рідини. Єдине, що заборонено в Україні, — це куріння електронних сигарет в громадських приміщеннях.  

"Тут немає жодного зв’язку з тим, як це може впливати на здоров’я, тому що це не є товаром, який регулюється законом, чи іншими нормами, як щось, що може мати вплив на здоров’я. Є країни, у яких це чітко регулюється. Наприклад, в ЄС є директиви по тютюну, де чітко прописано, що, наприклад, концентрація нікотину не повинна перевищувати 20 мг, чи скільки може бути взагалі рідин в картриджі. Це важливо, бо якщо ти не знаєш, яка концентрація нікотину в рідині, або концентрація занадто велика, залежність буде виникати значно швидше", — говорить директорка громадської організації. 

Окрім того, вона зауважує, що часто люди, які люблять вейп, — проти тютюнових компаній, але вони не знають, що багато вейпінгових компаній належать також тютюновим виробникам, які у такий спосіб намагаються утримати клієнтів.

Лілія Олефір стверджує, що вже створено низку законодавчих ініціатив, які поки що не зміг розглянути і підтримати український парламент. У них прописується, зокрема, концентрація речовин у рідинах для куріння, заборона реклами, маркування упаковок тощо. 
В Україні немає регулювання продажу і застосування електронних сигарет — активістка

Новини по темі