Мобільний додаток

Франція відіграватиме ключову роль у формуванні політики ЄС щодо України — Сотник

19.06.2019 р., 10:08

Франція буде відігравати ключову роль у формуванні майбутньої політики Європейсього Союзу щодо України, переконана секретар комітету ВР з питань євроінтеграції, член фракції партії "Об'єднання Самопоміч", другий номер списку партії "Сила і честь" Олена Сотник. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" вона прокоментувала підсумки візиту президента Володимира Зеленського до Франції та Німеччини.

Ведуча:

Тамара Гусейнова

"Результати зустрічей президента ми побачимо десь за декілька тижнів, зокрема, як пройде нормандський формат. Також для нас важливим є Саміт Україна-ЄС, який має відбутись на початку липня. І велике питання полягає у тому, чи зможе Україна досягти якогось серйозного прориву саме в своїй євроінтеграційній адженді", — зазначила Олена Сотник.

Сотник зауважила, що Франція буде відігравати ключову роль у формуванні майбутньої політики Європейсього Союзу щодо України.

''Якщо оцінювати ці два візити, то вони є знаковими з точки зору того, що, очевидно, Франція буде відігравати ключову роль і в Європейському Союзі, і у питанні безпеки та миру, а також політики щодо України, яку у майбутньому буде вести Європейський Союз. Відбулась певна заміна лідерських позицій у Німеччині. Пані Меркель фактично йде зі своєї посади найближчим часом, і це означає, що Макрон у цьому разі обіймає лідируючі позиції. Окрім того, є цікава зв’язка, а саме — достатньо часті візити Трампа до Макрона або навпаки. Це означає, що Макрон як представник Європейського Союзу у цих відносинах, і Україна, яка вважає Сполучені Штати Америки та Європейський Союз стратегічними партнерами, ось цей трикутник у майбутньому може відіграти дуже важливе значення. Тому, однозначно, поїдка до Франції і спілкування з Макроном є знаковими", — сказала вона.

Зазначимо, 18 червня президент України Володимир Зеленський перебував із офіційним візитом у Федеративній Республіці Німеччина. У Берліні Володимир Зеленський зустрівся з канцлером Ангелою Меркель та з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром. Підсумовуючи результати зустрічі з Меркель, президент зауважив, що Німеччина зберігатиме позицію підтримки територіальної цілісності України та санкцій проти Російської Федерації. 

Нагадаємо, 17 червня у президента відбулася низка офіційних зустрічей із керівництвом Франції. У ході розмови з президентом Франції Емануелем Макроном, очільники обох держав звернулися до Росії із закликом звільнити українських військовополонених.

Прослухати повну версію.

На фото — Олена Сотник, facebook.com

Франція відіграватиме ключову роль у формуванні політики ЄС щодо України — Сотник

Новини по темі