Мобільний додаток

США не залишить Україну сам на сам у конфлікті з Росією – експерт-міжнародник

18.06.2019 р., 09:47

Франція та Німеччина зайняли вичікувальну позицію щодо України до парламентських виборів, тоді як США вважають своїм інтересом підняти українську економіку та військові стандарти. Вони не залишать нас сам на сам у конфлікті з Росією, сказав Українському радіо в програмі "Сьогодні.Зранку" Андрій Каракуц.

Ведуча:

Тамара Гусейнова

Про вчорашній візит президента України Володимира Зеленського до Франції та сьогоднішній  – до Німеччини спілкувались експерт-міжнародник, керівник Центру прикладних досліджень Андрій Каракуц та керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Вчора президент Володимир Зеленський з робочим візитом відвідав Париж, де зустрівся з президентом Франції Емануелем Макроном. Як ви оцінюєте вчорашню зустріч?

Андрій Каракуц: По суті ця зустріч була першою двосторонньою зустріччю з лідером іншої держави, адже Зеленський вже був у Брюсселі, але там зустрічався з главами міжнародних організацій. Варто зазначити, що президенти України та Франції цього року вже зустрічались, тому вони вже знайомі. Дуже символічно, що з першим візитом Зеленський поїхав до Парижу, адже Макрон намагається перебрати на себе функції лідера Європи, оскільки Меркель заявила, що піде з посади. Проте, як на мене, ця зустріч багато в чому була протокольною і як Франція, так і Німеччина чекають парламентських виборів, чи вдасться Зеленському зібрати парламентську більшість та стати потужним президентом. Зараз починається дискусія, яку політику будуть вести по відношенню до України. Тому всі зустрічі вчора у Франції, і сьогодні в Німеччині для того, щоб зрозуміти, як поводитись далі.

Олександр Мусієнко: Я погоджуюсь, що Макрон намагається перебрати на себе лідерські функції у ЄС, проте не дуже успішно, оскільки Німеччина все одно залишається лідером, до неї дослухаються більше. Більше того, й у Східній та Центральній Європі ідеї Макрона не знаходять підтримки.

Щодо зустрічі, я прогнозував, що перший візит нового президента буде в Париж. На мою думку, результати зустрічі непомітні, навіть скажу, що український президент розчарований. Вектор європейської не змінився, провідником української політики в ЄС все одно залишається Німеччина. Тим паче, що політика Франції абсолютно русофільська: Макрон намагався нав’язати порядок денний Зеленському, сказав, шо за певних умов Росію можна повернути до Великої вісімки, потім про те, що треба інтенсифікувати переговори з сепаратистами, раніше - що Франція проти виключення Росієї з ПАРЄ.

Щодо фрази про посилення переговорів з сепаратистами зазначалось, що це обмовка перекладача. Як думаєте, це справді перекладач помилився чи з ним було домовлено наперед?

Олександр Мусієнко:  Це не питання однієї зустрічі,а курсу, який пропонує Україні Франція, адже ці моменти не виникають нізвідки. В 2014 році підписані перші мінські домовленості і під тим документом стоять підписи Захарченка і Плотницького. Тому не можна казати, що висловлювання про залучення сепаратистів виникли просто так, адже колись ми вже підписали з ними угоду. Нам будуть про це нагадувати, навіть Курт Волкер неодноразово говорив, що в Росії добре реагують на кроки України, як, наприклад, надання особливого порядку здійснення місцевого самоврядування на Сході.

Всі чекають на зустріч Зеленського з Трапом, можливість якої після парламентських виборів була озвучена. Чого там чекати?

Олександр Мусієнко: Команда президента впорається сама, хоча варто використовувати й досвід попереднього президента Ми бачимо, що курс Зеленського є послідовним і продовжує стару традицію, питання лише в тому, наскільки він буде результативним.

Андрій Каракуц: Франція, Німеччина і США бачать розвиток відносин з Україною через призму Російської Федерації. Події 2014 року стали не лише проблемою України, але й міжнародного безпекового порядку, внаслідок чого й були введені санкції проти Росії, а США не припиняє тиск на РФ. Вирішення нашого конфлікту вже давно стало геополітичною плутаниною. Франція і Німеччина зацікавлені підтримувати стосунки з Росією, адже їхні власні небезпеки походять не звідти: небезпеки Франції йдуть з Африки, Німеччини – з енергетичної безпеки, яка й полягає на Росії. Країни вирішують власні проблеми, тому нам важко знаходити союзників, які б підтримувати нас повністю.

Що стосується США, великий успіх для них це те , що в Україні відбувається перезавантаження влади, Америка вважає це своїм інтересом і бачить можливість створити умови, щоб Україна підняла економіку та перейшла на військові стандарти. В Америці щодо України панує оптимізм. Навіть більше, США вже запропонували нам статус стратегічного союзника поза НАТО. Тому вони не будуть нас покидати один на один в конфлікті з Росією.

Нагадаємо, вчора президент Володимир Зеленський відвідав Францію з робочим візитом. Сьогодні в українського гаранта запланований візит до Німеччини, де він зустрінеться з президентом Вольфгангом Шойбле, Ангелою Меркель та іншими високопосадовцями.

Слухати повну версію.

ФОТО: Телеканал ART

США не залишить Україну сам на сам у конфлікті з Росією – експерт-міжнародник

Новини по темі