Мобільний додаток

Україна повинна мати свій державний стандарт мови — професор

24.05.2019 р., 16:10

Постанова Кабінету міністрів про український правопис апелює до закону про державний статус української мови, переконанийпрофесор, доктор історичних наук Арсен Зінченко. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" він також наголосив, що Україна повинна мати свій державний стандарт мови.

Ведуча:

Галина Бабій

"На превеликий жаль, пересічний читач не завжди розуміє цінність питомої національної культури", — зазначив Арсен Зінченко.

Професор зауважує, що новий варіант правопису є державним стандартом української мови.

"Ухвалення Кабміном нового варіанту правопису, це одне із свідчень культури. Він є державним стандартом української мови", — сказав він.

Зінченко також наголосив на тому, що постанова Кабміну про український правопис апелює до закону про державний статус української мови.

"Сама постанова Кабміну апелює до закону про державний статус української мови. Вона неначе є її продовженням. Така само, як є стандарт національних мов у Польщі, у Франції, у Німеччині, і в Росії, і в Україні має бути такий державний стандарт", — прокоментував професор.

Нагадаємо, 22 травня на засіданні Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію українського правопису.

4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної". У ньому зазначено, що єдиною державною офіційною мовою в Україні є українська. У документі  також визначено коло осіб, зобов'язаних вільно володіти державною мовою.

25 квітня закон було схвалено в другому читанні більшістю у Верховній Раді (278 голосів). На підтримку цього законопроекту висловилися низка українських мистецьких та громадських діячів, а також активні учасники громадянського суспільства. Під стінами парламенту з самого ранку розпочався мітинг на підтримку законопроекту.

Прослухати повну версію.

На фото — Арсен Зінченко, facebook.com

Україна повинна мати свій державний стандарт мови — професор

Новини по темі