ДругаРіка

Політв’язень Клих оголосив голодування, аби попросити президента про допомогу

24.05.2019 р., 09:36

Український політв’язень Станіслав Клих оголосив голодування в російській тюрмі, аби попросити про допомогу президента Володимира Зеленського.

Про це 24 травня повідомила правозахисниця Тетяна Щур на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні подзвонила мама Станіслава Клиха і повідомила, що він оголосив голодування. Так він сказав їй по телефону. Просто вже більше неможливо терпіти: ні холод у камері, ні погану їжу, від якої постійно нудить, а головне забуття! Надія, розбуджена очікуванням змін, загрожує обернутися новим відчаєм. Голодування Стаса – це заклик, благання, крик про допомогу, адресований новому президенту", — написала Щур.

Нагадаємо, 26 травня 2016 року російський суд у Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, а Станіслава Клиха до 20 років. Українців звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках, хоча звинувачення не надало доказів їх перебування у Чечні.

У січні 2017 року Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська, а у липні 2018 року повідомляли, що Клиха перевели до психіатричної лікарні, проте згодом його все ж повернули до колонії.

Мати політв’язня Тамара Клих повідомляла, що син підозрює, що у нього є рак шкіри, скаржиться на сильний біль у нирках та серці. Проте російські лікарі не підтвердили захворювання.

На фото — Станіслав Клих, Радіо Свобода 

Політв’язень Клих оголосив голодування, аби попросити президента про допомогу

Новини по темі