ДругаРіка

Зміни у системі вищої освіти не будуть стосуватися студентів, які вже розпочали навчання — експерт

29.04.2019 р., 15:14

Про нові стандарти вищої освіти розповів у ефірі Українського радіо експерт програми Українського інституту майбутнього Микола Скиба.

 

Ведуча:

Вікторія Єрмолаєва

 

МОН затвердило 8 рівнів бакалаврської освіти та 4 — магістерської, стандарти вводяться в дію у 2019-2020 років.

"Для абітуєнтів напряму зміниться не так багато. Для тих, хто уже розпочав навчання за певною програмою — він так і буде продовжувати завершувати навчання за тими стандартами, за якими розпочав — вони не мають зворотньої дії. Цей стандарт вступає в дію під час вступної кампанії 2020 року і тоді можна буде відчути його вплив", — пояснює Микола Скиба.

 

Читайте також: Запровадження фінансової автономії вишів має стати наступним кроком розвитку — Сергій Квіт

 

Він розповідає, що стандарт закладає набори компетентностей, на основі яких навчальні заклади мають розробляти програми. Це реалізація принципу академічної автономії, яка поступово реалізується на основі закону від 2014 року. Коли МОН поступово переходить від затвердження програм до затвердження стандартів. А власне програми наповнюють сами виші. Система оцінювання — за принципом Болонсткою (кредитно-модульна).

"Міністерство напряму не втручається в дизайн процесу.Таким чином змінюється інтеграція в європейський освітній простір", — вважає експерт.

Слухайте повний запис програми "Ранковий фомат" за посиланням.

Новини по темі