Мобільний додаток

У Києві сьогодні безкоштовно роздаватимуть саджанці дерев

22.03.2019 р., 11:04

Усі охочі сьогодні зможуть безкоштовно отримати саджанці. Цей проект започаткував Центр альтернативного озеленення Києва. В одні руки даватимуть два десятки молодих дерев, а для навчальних закладів – по 40. Роман Любека, засновник Центру альтернативного озеленення Києва, в ефірі "РанокПРО" розповів, де можна отримати саджанці

Ведучі:

Ольга Бабчук, Павло Туптинський

Роман Любека розповів, що подібну акцію проводили й минулого року. Її мета – озеленення Києва.

"Ми роздали 7 тисяч сіянців, які люди посадили у себе на подвір’ях, прибудинкових територіях, біля шкіл і доглядали за ними. Хтось доглядав, хтось не доглядав, тому і приживлюваність була різною, від 30 до 80 відсотків. Тобто все залежало від того, скільки люди доклали зусиль", – пояснив активіст.

Якщо у минулому році посадити можна було тільки сосну, то цьогоріч можна отримати також саджанці акації, клена, липи, дуба та інших рослин. Ці саджанці – це надлишкові залишки, які організація отримала від лісгоспів.

"Завданням лісогосподарства є відновлення лісів, "заліснення" територій, але іноді трапляється так, що є зайвий садильний матеріал. І ми виступаємо посередниками між держлісгоспами і мешканцями, у даному випадку, Києва", – розповів Роман Любека.

Читайте також: "Знову цвітуть... платани" — влада Києва планує відмовитися від каштанів на Хрещатику

Він також зауважив, що у минулому році приживлюваність дерев була нерівномірною через те, що багато людей неправильно саджали дерева або ж недостатньо за ними наглядали.

"Звісно, є рекомендації, обмеження, інструкції. Минулого року ми це все розповідали на словах і сподівалися, що люди зможуть інтуїтивно відчути і зробити все правильно, але ми помилилися. Тому цього разу будемо вже більш примусово проводити таку інформаційну підтримку, – розповів Роман Любека. – Якщо піщані ґрунти – наприклад, Лівобережжя чи Оболонь – то туди краще садити сосни. Якщо десь більш родючі ґрунти, то можна брати вже дуба або липу".

Активіст розповів, що інструкція щодо правильної висадки саджанців та догляду за ними буде опублікована на сайті Центру альтернативного озеленення Києва, і буде доступна усім охочим. Також рекомендації та поради вже розміщені в офіційній групі Фейсбук.

Отримати саджанці можна сьогодні на автомобільній парковці біля офісної будівлі за адресою проспект Визволителів, 3 (район метро Дарниця). Початок о 13:00.

Фото pexels.com

У Києві сьогодні безкоштовно роздаватимуть саджанці дерев

Новини по темі