Мобільний додаток

ЗМІ: Коболєв заявив про можливість не піднімати ціну на газ для населення з 1 травня

14.03.2019 р., 12:46
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв направив прем'єр-міністру Володимиру Гройсману листа, в якому заявляє, що існує можливість не піднімати ціну на газ для населення з 1 травня. Текст листа опублікувала Економічна правда. 
 
Андрій Коболєв повідомив, що "Нафтогаз" здійснив закупівлю газу на точці Словаччини за ціною, еквівалентною 5981 грн/тис. кубометрів. З урахуванням ПДВ та витрат на транспортування і постачання це відповідає роздрібній ціні на рівні приблизно 8380 грн/тис. кубометрів.
 
"Реформа газового ринку в Україні дала можливість десяткам компаній вільно купувати газ на європейському ринку та постачати його комерційним споживачам", — йдеться у листі.
 
"Якщо надати можливість українським домогосподарствам вільно обирати постачальника природного газу, можна обгрунтовано очікувати, що ціна, яку їм запропонує конкурентний ринок, буде меншою від поточної регульованої ціни", — вважає Андрій Коболєв.
 
У листі голова правління "Нафтогазу"запропонував Кабміну розглянути можливість повної лібералізації постачання природного газу для усіх категорій споживачів з 1 квітня.
 
Така лібералізація передбачає скасування режиму ПСО та усунення існуючих обмежень для зміни постачальника природного газу, які наразі застосовують приватні газозбутові компанії.
 
 
Нагадаємо, згідно з постановою кабміну № 867, ціна на газ для населення повинна зрости до 9852 гривень за 1 тисячу кубометрів з 1 травня 2019 року, а також може зрости до 12314 гривень з 1 січня 2020 року. 
 
Як повідомлялось раніше, 5 березня виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що Україна має намір подати позов проти Газпрому за порушення європейського законодавства у сфері конкуренції. Позов планується подати наприкінці квітня 2019 року.  
 
Андрій Коболєв, фото: Українські новини
ЗМІ: Коболєв заявив про можливість не піднімати ціну на газ для населення з 1 травня

Новини по темі