Мобільний додаток

Європарламент схвалив нову антиросійську резолюцію: закликає припинити стратегічне партнерство з Кремлем

12.03.2019 р., 15:29
Європарламент схвалив резолюцію щодо обмеження співпраці з Росією через окупацію Криму і частини Донбасу. Про це повідомляє прес-служба Європарламенту
 
"За" схвалення документа проголосували 402 євродепутати, 163  "проти" і 89 утрималися. 
 
У документі йдеться, що Росія більше не є стратегічним партнером Євросоюзу, і підписана в 1994 році Угода про партнерство і співробітництво між РФ та ЄС потребує перегляду. 
 
"ЄС не може розглядати поступове повернення до "бізнесу як зазвичай" доти, поки Росія повністю не виконає Мінські угоди і не відновить територіальну цілісність України", — підкреслили в Європарламенті.
 
Європарламентарі також засуджують російські зусилля щодо дезінформації європейських суспільств, кібер-атаки, порушення повітряного простору балтійських країн російськими силами, а також підтримку Росією авторитарних режимів по всьому світу. 
 
Нагадаємо, після анексії Росією Криму у квітні 2014 року на частині Донбасу розпочався військовий конфлікт за участі збройних сил РФ. Відтоді на території частини Луганської і Донецької областей проводитися антитерористична операція, а з травня 2018 року — операція Об'єднаних сил.
 
За даними ООН, в результаті збройного конфлікту на Сході України з квітня 2014 року до кінця 2018 року загинули від 12800 до 13 тисяч осіб. Серед загиблих, зокрема, понад 3300 мирних жителів та приблизно 4000 військовослужбовців української армії. Також загинуло понад 5500 бойовиків, яких підтримує Росія. Багато кого вважають зниклими безвісти.
 
Європарламент, фото: Укрінформ
Європарламент схвалив нову антиросійську резолюцію: закликає припинити стратегічне партнерство з Кремлем

Новини по темі