Мобільний додаток

Міжнародний день боротьби за права жінок на Українському радіо

7.03.2019 р., 18:48

8 березня відзначають Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, затверджений Організацією Об'єднаних Націй у 1977 році. Канали Українського радіо підготували тематичні програми до цього дня.

Українське радіо

Щорічно 8 березня проходить  марш жінок на підтримку гендерної рівності в суспільстві, проти сексизму, фізичного і сексуального насильства над жінками.

О 16:10 у програмі “Права понад усе” ведуча Ірина Славінська обговорить, як пройшов Марш, разом із гендерною експерткою Марією Дмитрієвою та головою ГО “Інсайт” Оленою Шевченко. Також програма звучатиме на Радіо Культура.

Радіо Промінь

У цей день щогодини слухачі зможуть почути історії про жінок, винаходи і діяльність яких залишалися певний час поза увагою більшості. Припускаємо, що ви не знаєте, хто вигадав Wi-Fi, першу електронну книгу з гіперпосиланнями або  барабан пральної машини? Що ж, настав час пересвідчитись, що не стать визначає професію. Саме тому незнані досі історії жінок — винахідниць, астронавток, астрономок, кіберспортсменок та навіть мисливиць на браконьєрів — висвітлить Радіо Промінь.

Радіо Культура

8 березня

Упродовж дня у програмі "Поезія на радіо Культура" звучатимуть вірші видатних жінок-поетес, зокрема Оксани Забужко, Лесі Українки, Раїси Троянкер.

О 8:10 у ранковій програмі "Культура.Live" ведучі Артур Бобрик і Людмила Ляхевич зв’яжуться телефоном з організаторами Маршу жінок у Києві, Харкові, Львові і Чернівцях та розпитають про деталі заходу; о 8:30 гість студії — письменник і профемініст Артем Чапай розкаже, як це — бути чоловіком емансипованої дружини.

О 9:38 у програмі "Музична афіша" розкажуть про жінок-композиторок: від епохи Середньовіччя до сьогодення.

О 10:12 у програмі "Імператив" ведучий Олександр Пірієв говоритиме про роль жінок у культурній дипломатії та культурному менеджменті. Про успішних жінок у цій сфері розкаже виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів.

О 11:05 у програмі "Дискодрайв" запалюватимуть співом лише дівчата. Це нагода на повну силу почути жіночі голоси в популярній музиці.

10 березня

О 19:07 у програмі "Книжкова лавка" ведуча Олена Гусейнова презентує ТОП-7 книжок, що допомагають чоловікам йти поруч з вільними жінками.

Міжнародний день боротьби за права жінок на Українському радіо

Новини по темі