Мобільний додаток

Гопко: мовний законопроект не має бути заручником розслідувань корупції

26.02.2019 р., 19:24

Розслідування фактів корупції в органах державної влади не повинно паралізувати роботу Верховної Ради України, зокрема прийняття закону про державну мову. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Ввечері" висловила народний депутат, голова комітету Верховної Ради із закордонних справ Ганна Гопко.

"Закон про державну мову — це наш борг. З тих пір, як Конституційний суд скасував закон Колесніченка –Ківалова, в нас немає закону, який захищає державну мову, якою є українська. Тому я б не хотіла, щоб він став заручником (політичної боротьби — ред.). Я за те, щоб були розслідування фактів корупції, які були оприлюднені журналістами, але щоб це не заважало в інтересах держави ухвалювати ті закони, які парламент зобов’язаний (ухвалювати — ред.)", — вважає Ганна Гопко.

Нагадаємо, 25 лютого журналісти bihus.info оприлюднили розслідування, в якому йдеться, що нібито Ігор Гладковський, син першого заступника голови Ради національної безпеки і оборони України Олега Гладковського, разом з Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою через фірми-прокладки поставляли оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в 2-4 рази цінами. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн, а може бути і вдвічі більшим. 

Реакція окремих фракцій на це розслідування призвела до порушення порядку денного парламентської сесії. Цього тижня депутати мають розглянути мовний законопроект. 

4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної". У ньому зазначено, що єдиною державною офіційною мовою в Україні є українська. У документі  також буде визначено коло осіб, зобов'язаних вільно володіти державною мовою.

Слухати повну версію.

Гопко: мовний законопроект не має бути заручником розслідувань корупції

Новини по темі