Мобільний додаток

Від початку дії законодавства про булінг Нацполіцією складено 14 протоколів за фактами булінгу – юристка

14.02.2019 р., 14:18

Днями було винесене перше в історії рішення, коли за булінг було покарано винуватця, точніше матір винуватиця. Матір дівчинки, яка виклала в Інстаграм непристойні фото своєї однокласниці, за рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області сплатить 850 гривень штрафу. Чи можуть такі штрафи убезпечити дітей від булінгу, в ефірі "РанокПРО" розповіла юристка Олена Іпатенко.

Ведуча:

Ярина Скуратівська

Олена Іпатенко, юристка:

– Це було перше рішення, коли мама винної дівчинки була притягнена до адміністративної відповідальності, і судом було винесене адміністративне стягнення у вигляді штрафу 850 гривень. Причому сама дівчинка розкаялася у скоєнні цього правопорушення.

Більше того, хочу сказати, що з 19 січня 2019 року, коли почало діяти так зване антибулінгове законодавство, у нас вперше було встановлено на законодавчому рівні саме поняття булінгу в освітньому середовищі, його ознаки та відповідальність за вчинення булінгу.

Якщо особа буде притягнута до адміністративної відповідальності, то Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено, що це можуть бути покарання у вигляді штрафу від 850 до 3400 гривень. Також можна отримати громадські роботи від 20 до 40 годин.

Також вперше було визначено адміністративну відповідальність керівника навчального закладу за неповідомлення про факт булінгу до органів Національної поліції.

У цій ситуації це був мінімальний штраф, тому що дитина розкаялася, і це було ключовим моментом для суду, що можна було застосувати найменше покарання у цьому випадку, оскільки було каяття самого кривдника.

Взагалі, з 19 січня 2019 року органами Національної поліції по Україні складено 14 протоколів про адміністративні правопорушення за фактами булінгу. Але за процедурою працівник Нацполіції складає цей протокол, а вже суд вирішує, чи був факт порушення. З цих 14 протоколів 1 протокол складений на керівника закладу освіти за неповідомлення. Всі інші – на дітей шкільного віку і студентів.

На сьогодні в нас притягуються до відповідальності за найбільш кричущі випадки, які мають гарну доказову базу, тобто як у цьому випадку: дівчинка сфотографувала іншу дівчинку у вбиральні і непристойні фото виклала у мережу Інтернет. Тут все зрозуміло: є відправник, є психологічна шкода. Але треба сказати, що залишається дуже багато прихованих фактів булінгу, які відбуваються і сам на сам між дітьми.

Тому я думаю, що антибулінгове законодавство ще буде розвиватися, це однозначно.

Нагадаємо, 18 грудня Верховна рада ухвалила закон про відповідальність за булінг, який 19 грудня вступив у силу.

Фото pixabay.com

Від початку дії законодавства про булінг Нацполіцією складено 14 протоколів за фактами булінгу – юристка

Новини по темі