Мобільний додаток

Експерт розповів, чи зникнуть газети та журнали

12.02.2019 р., 20:19

За даними "Укрпошти", у 2019 році передплата друкованих ЗМІ скоротилася на 10% через скорочення сільського населення і перехід на цифрові медіа. Чи зникнуть газети і журнали з кіосків, чи ж їх менеджменту доведеться добряче попрацювати, в ефірі "РанокПРО" розповів Роман Кабачій, журналіст і публіцист.

Ведучі:

Ярина Скуратівська, Євген Павлюковський

Роман Кабачій пояснив, що зниження накладів у газет та журналів – це загальносвітова тенденція, адже багато хто надає перевагу радіо, телебаченню та Інтернету. З іншого боку, для української преси ситуація не настільки катастрофічна, як може здаватися на перший погляд.

"Я би не посипав голову попелом. Зараз подають набагато правдивіші наклади, ніж раніше подавали. Знаючи внутрішню кухню, я можу сказати, що журнали, які писали, що у них наклад 50 тис. екземплярів, насправді виходили в 15 тис. І зараз вони подають правдивішу цифру", – пояснив експерт.

Журналіст додав, що попит на пресу залишатиметься доти, доки є попит на якісну інформацію, а не на невідфільтрований її навал, як у соціальних мережах.

"Перспективи у паперових видань є, тому що так чи інакше медіа існують для того, щоб обробляти інформацію, перевіряти її на достовірність, об’єктивність. І попит на достовірну інформацію триватиме. Питання у тому, яким чином це все доставлятиметься", – стверджує Роман Кабачій.

Проблема соціально-політичних видань, на думку публіциста, полягає в тому, що люди з сіл і навіть районних центрів часто не знають про їх існування через відсутність газетних кіосків та адресної доставки.

"Їдучи електричкою з Києва в містечко за Києвом, де я живу, я бачу жіночку, що продає "журнали". Що таке "журнал" з точки зору мадам, яка розповсюджує цей журнал? Це за 5 гривень щось трошки кольоровіше, ніж газета, і де написано далеко не суспільно-політичні речі. Тому, мені здається, якщо власники і менеджмент паперової преси хочуть виживати, вони мусять виходити на інші рівні розповсюдження, аж до того, щоб засновувати свої кіоски".

Роман Кабачій переконаний: у результаті виживуть тільки якісні газети.

"Коли йде роздержавлення районних газет, то я теж бачу, що виживають ті газети, які намагаються працювати креативніше, у яких редактори їздять на тренінги і вчаться, де заробляти нові гроші, а не тільки волають, що не можна закривати їх газету", – розповів він.

Те саме, на його думку, стосується спеціалізованих видань

"Спеціалізовані видання мають свою місію. Я, наприклад, знаю журнал, який займається нафтовим бізнесом, то вони цього року переходять на українську мову, вони не бояться втратити аудиторію. Вони знають, що їх клієнт їх купуватиме, тому що спеціалізоване видання, якщо воно якісне, то воно потрібне", – поділився публіцист.

Але смерть пресі не загрожує, переконаний Роман Кабачій, адже "люди купують газети, читають їх в метро і мусять чимось займатися".

Раніше повідомлялося, що "Укрпошті" надали ліцензію на здійснення обміну валюти.

Фото pixabay.com

Експерт розповів, чи зникнуть газети та журнали

Новини по темі