Мобільний додаток

На концерт пам’яті Василя Сліпака приїдуть його друзі з Європи, для них це дуже важлива місія — брат

19.12.2018 р., 17:19

20 грудня у Києві відбудеться концерт, присвячений Герою України Всилю Сліпаку. Виконавчий директор  Фундації Василя Сліпака, старший брат загиблого Орест Сліпак в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" розповів про постать співака та деталі концерту пам’яті.

Ведуча:

Галина Бабій

Насправді тішишся, що ім’я людини, його творчість пошановані навіть бодай після того, як він відійшов героїчно у вічність. А з іншого боку, завжди думаєш, чому тільки зараз, чому раніше за життя Василь Сліпак, який зробив європейську кар’єру, в Україні був не дуже знаний?

— Напевно, не тільки Василь. В Україні не було в ті часи такого тренду, щоб люди, які відомі на Заході, особливо в класичній музиці, були відомі тут. Вже зараз, не знаю, чи це пов’язано з загибеллю Василя, але це стає трендом. Але мушу сказати, що ми ще багатьох не знаємо. В цьому питанні нам треба ще багато зробити.

Але важливо, що відбуваються отакі концерти, які привертають нашу увагу до героїчних українців з різних сфер, зокрема і до постаті Василя Сліпака, який був не тільки відомим оперним співаком, а який як доброволець віддав своє життя на Донбасі. У цьому концерті беруть участь відомі співаки і співаки, які перемогли на конкурсі, ініційовані Вашою фундацією у пам'ять Василя Сліпака?

— Так. Минулого року відбувся перший конкурс. Він був дуже успішний і фахова громадськість оцінила його як дуже високого рівня. Цей конкурс буде відбуватися і в наступному році з 15 по 20 грудня у Львові. І з наступного року буде носити статус міжнародного.

На цю тему: У Києві в грудні відбудеться вечір пам’яті Героя України Василя Сліпака

Ми знаємо, що у Василя був тернистий шлях до слави. Він кілька разів вступав до консерваторію, і його не приймали. Він дебютував на київській сцені у Палаці "Україна" з симфонічним оркестром під орудою Володимира Сіренка і співав тоді контр-тенором.

— Раніше в Україні була дуже розвинена школа високих чоловічих голосів, але вона була, на жаль, втрачена. І коли Василь прийшов в консерваторію, дійсно не знали, що з ним робити, тому що в них не було місць для контр-тенора. І тому там було багато дискусій. У Василя було два голоси.  І тоді Марія Байко його вела.

Цікаво, що Василь Сліпак прославився у світі як виконавець басових партій, зокрема партії Мефістофеля. Навіть ця партія дала йому псевдо на війні, і його називали "Міф". Ми знаємо, що на концерт приїдуть друзі Василя з Європи.

— Так, вони разом виступали. Я був на декількох виставах, де вони всі разом співали. Я їм дуже вдячний, тому що вони приїжджають без гонорарів, і це полегшує нам організацію цього концерту. Для них це дуже важлива місія.

Прослухати повну версію розмови.

На фото: виконавчий директор Фундації Василя Сліпака, старший брат загиблого Орест Сліпак

На концерт пам’яті Василя Сліпака приїдуть його друзі з Європи, для них це дуже важлива місія — брат

Новини по темі