Мобільний додаток

Шабунін: умови створення ВАС дають шанс, що недоброчесних суддів не буде на конкурсі

12.11.2018 р., 19:36
Механізм створення Вищого антикорупційного суду передбачає затвердження всіх кандидатів радою міжнародних експертів, яка зможе не допустити недоброчесних суддів. Про це в ефірі Українського радіо в програмі Сьогодні.Ввечері повідомив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
 
“Умови його створення дають шанс, що міжнародна рада експертів викине з конкурсу найбільш корумпованих суддів, з поганою репутацією або неправильними рішеннями”, — зазначив Віталій Шабунін. 
 
Разом з тим, за його словами, для ухвалення об'єктивного рішення міжнародні експерти повинні володіти всією повнотою інформації, а це намагатиметься використати Вища кваліфікаційна комісія суддів, аби спробувати вплинути на конкурс.
 
“Шоб зробити це, треба мати доступ до досьє суддів, практичних робіт суддів та іншої інформації. Цей доступ залежить від Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка весь цей час цю інформацію максимально ховала не лише від українських активістів, а від усіх. Очевидно, що, маючи на меті протягнути когось з контрольованих кандидатів, кваліфкомісія робитиме все, аби обмежити цей доступ для міжнародних експертів”, — вважає Віталій Шабунін.
 
Нагадаємо, сьогодні Вища кваліфікаційна комісія суддів України розпочала кваліфікаційне оцінювання для 270 кандидатів, що претендують на посади суддів Вищого антикорупційного суду. 
 
Створення антикорупційного суду передбачає судова реформа, яку запустили у 2016 році схваленням закону про судоустрій і статус суддів. Проте спеціальний закон щодо діяльності антикорупційного суду Верховна Рада схвалила лише у червні цього року. 
 
Слухати повну версію.
Шабунін: умови створення ВАС дають шанс, що недоброчесних суддів не буде на конкурсі

Новини по темі