Мобільний додаток

ЄС і США тримають українське питання в полі зору - Андрій Мартинов

27.08.2018 р., 09:21

Євросоюз і США тримають українське питання в полі зору і намагаються впливати на Росії, аби припинити цю гідридну агресію.

Чи стала міцнішими  міжнародні позиції України після Дня незалежності? Над цим питанням розмірковував в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" доктор історичних наук, професор Андрій Мартинов.

На фото: Андрій Мартинов.

Візит Болтона до України: чи буде радник американського президента святкувати два дня незалежності?

Андрій Мартинов: не випадково 27-28 серпня в МЗС відбувається нарада послів України, яка дуже важливе значення має для позиціювання нашої країни на міжнародній арені. На цій нараді встановлюватимуться конкретні завдання на найближчий час. Оцінюючи скажімо події після 24 серпня, дійсно деякі зрушення відбулися. Зокрема, ми пам'ятаємо, що сьогодні нарешті набули чинності американські санкції проти Росії і якщо за три місяці нічого не зміниться, чекаємо на черговий ще жорсткіший пакет санкцій. Нарешті Болтон зробив більш-менш чіткі заяви стосовно відносин України з Північноатлантичним Альянсом. І сподіваємося, що дійсно у вересні буде внесено законопроект щодо змін до Конституції України, в яких нарешті чітко буде зафіксовано наш зовнішньополітичний євроатлантичний вибір. І зрозуміло, що конкретика цієї співпраці стосується Донбасу і позиції Німеччини, які також декларовані, стосовно можливого обговорення у вересні конкретних дій, пов'язаних з впровадженням на Донбасі миротворчої місії. Чекаємо, що наприкінці вересня, в останній вівторок розпочнеться чергова сесія Генеральної Асамблеї ООН, де це питання буде, безумовно, на порядку денному. Тому загальні тенденції більш-менш оптимістичні. Можна вважати, що принаймні і Європа і США тримають українське питання в полі зору і намагаються впливати на Російську Федерації заради того, аби припинити цю гідридну агресію.

Прослухати повну версію розмови.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.20!

Новини по темі