Мобільний додаток

Що буде з тарифами після відмови від Київенерго

2.05.2018 р., 14:17

рганізаційні процеси завершення договору з компанією Київенерго не приведуть до підвищення тарифів на опалення і гарячу воду для киян.

Про це заявив заступник голови Київської міськдержадміністрації Петро Пантелєєв, повідомляють Фінанси.

За його словами, одним із стратегічних завдань влади Києва в найближчі 5-10 років є модернізація системи теплопостачання міста, що дозволить знизити неефективні теплові втрати, що впливають на тариф.

“Тарифи на тепло – це структурована річ. Левову частку тарифу на тепло складає вартість природного газу. Тому тариф на теплову енергію залежатиме від того, як змінюватиметься ціна на газ. Якщо ціна на газ не змінюватиметься, то тарифи на тепло також залишаться незмінними”, – зазначив Пантелєєв.

Він уточнив, що для повноцінної модернізації теплового господарства столиці необхідні колосальні кошти, адже переважна більшість мереж зношені, об’єкти теплогенерації збудовані десятки років тому.

“Ми сьогодні маємо джерела теплопостачання, що створювалися 50-60 років тому. Необхідно за короткий термін (5-10 років, а для такого глобального завдання це достатньо короткий термін) модернізувати систему теплоенергетики і знизити неефективні втрати у теплових мережах, які впливають на тариф. Така програма розроблена, ми залучаємо до цієї роботи міжнародних фахівців, маємо домовленості про допомогу міжурядових інституцій”, – сказав заступник голови КМДА.

Представник міської влади зазначив, що самостійно ні міського, ні державному бюджетам не осилити такі фінансові навантаження, адже мова йде про мільярди гривень.

“Необхідне гібридне фінансування. Будемо акумулювати і кошти міста, але орієнтуватися і на залучення коштів під окупні проекти”, – зазначив Пантелєєв.

Новини по темі