Мобільний додаток

Вступна кампанія: для Криму й Донбасу діють особливі правила

27.04.2018 р., 09:50

Абітурієнти з Криму і непідконтрольної частини Донбасу, як і в попередні два роки, зможуть вступати до українських вишів або ПТНЗ за спрощеною процедурою - без складання ЗНО. Також для вступу їм не треба мати при собі паспорт та атестат.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

"Вступити за спрощеною процедурою можна буде з 4 червня до 28 вересня через освітні центри "Донбас-Україна" та "Крим-Україна. Освітні центри "Донбас-Україна" створюються на базі підконтрольних українській владі закладів вищої освіти Донеччини та Луганщини та переміщених вишів. А центри ”Крим-Україна” діятимуть на базі уповноважених ЗВО у різних регіонах. Для вступу за спрощеною системою абітурієнту потрібно буде приїхати до освітнього центру, подати заяву та заповнити освітню декларацію", - йдеться у повідомленні.

Після цього абітурієнт має пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів (українська мова, історія України) і скласти вступний іспит з одного предмета, визначеного ЗВО, або творчий конкурс.

Також необхідно буде отримати в школі, закріпленій за освітнім центром, тимчасову довідку - її впродовж 3 місяців потрібно замінити на документ про освіту державного зразка (атестат).Також упродовж року можна отримати додаток до нього. Для цього треба пройти річне оцінювання на базі загальноосвітнього навчального закладу, який закріплений за освітнім центром.

Вступати через освітні центри можуть як особи, що не мають українського документа про освіту та сертифікатів ЗНО, так і ті, хто має такий документ та сертифікати ЗНО 2016, 2017 або 2018 року. Процедура вступу триває близько 3 - 4 днів.

Для вступників з Криму діятиме спеціальна квота, а для абітурієнтів з Донбасу у вишах будуть передбачені фіксовані обсяги держзамовлення. Крім того, їх першочергово забезпечуватимуть гуртожитками на період навчання.

Для кримчан та вступників із Донбасу традиційно працюватиме "гаряча лінія", де надаватимуть консультації щодо вступу.

Загальний номер для консультацій - 0 800 504 425.

Номер "гарячої лінії" освітнього центру “Крим-Україна” у Херсоні - 0 800 50 45 70;

Номер "гарячої лінії" освітнього центру “Донбас-Україна” у Краматорську - 0 800 50 45 22 та у Сєверодонецьку - 0 800 50 45 11.

Усі дзвінки безкоштовні.

Нагадаємо, в Україні не визнають будь-які освітні документи, видані на окупованих територіях.

Вступна кампанія: для Криму й Донбасу діють особливі правила

Новини по темі