Мобільний додаток

НСЖУ: у лютому на журналістів нападали вісім разів

5.03.2018 р., 10:15

У лютому зафіксовано 8 випадків застосування сили проти журналістів.

Про це повідомили у прес-службі Національної спілки журналістів України, передає Укрінформ.

"У лютому зафіксовано 8 випадків застосування сили проти журналістів. Напади трапилися на Львівщині, Волині, Полтавщині, в Одесі, Чернігові та Києві. У більшості випадків жертвами фізичної агресії ставали знімальні групи телеканалів", - йдеться в повідомленні.

Загалом відповідно до моніторингу "Індекс фізичної безпеки журналістів України", який Спілка журналістів здійснює спільно з партнерськими організаціями, за перші два місяці 2018 року зафіксовано 10 проявів фізичної агресії стосовно до журналістів.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зазначив, що ситуація із безпекою журналістів залишається однією з найбільших загроз свободі слова.

"Кількість випадків зростає, адже, як свідчить практика, винним вдається уникати покарання. І фігуранти журналістських розслідувань чи критичних матеріалів розуміють, що фізична агресія – це для них дієвий спосіб обмежити доступ до прихованої інформації", - переконаний голова НСЖУ. Він закликав журналістів не миритися з агресією, писати заяви до Національної поліції та вимагати проведення належних розслідувань.

Новини по темі