Мобільний додаток

"Газпром" розриває контракт із "Нафтогазом"

2.03.2018 р., 16:11

ПАТ "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив, що  ініціює розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

Про це заявив голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер, повідомляє "Інтерфакс".

"Арбітри аргументували своє рішення різким погіршенням стану української економіки. Ми категорично проти того, щоб за наш рахунок вирішувалися економічні проблеми України. У такій ситуації продовження дії контрактів для "Газпрому" є економічно недоцільним і невигідним", - сказав Міллер.

За його словами, "Газпром" змушений негайно розпочати процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України" на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі".

Нагадаємо, 28 лютого завершилася багаторічна суперечка між компаніями в Стокгольмському арбітражі. Арбітраж зобов'язав "Газпром" заплатити "Нафтогазу" $ 2,56 млрд.

У лютому "Нафтогаз" здійснив передоплату газу "Газпрому", очікуючи початку поставок газу з 1 березня. Проте російська компанія повернула кошти в повному обсязі й відмовилася поставляти газ.

Тим часом уже через місяць має завершитися будівництво першої гілки магістралі "Турецький потік", по якій газ піде повз Україну на захід Туреччини, а також може бути частково розподілений в сусідні країни Європи.

"Нафтогаз" поки що не отримав ніяких документів від "Газпрому" щодо процедури розірвання контрактів у Стокгольмському арбітражі, повідомили в НАК.

"Газпром" розриває контракт із "Нафтогазом"

Новини по темі