Мобільний додаток

В Україні створять окреме Міністерство у справах ветеранів війни (аудіо)

27.02.2018 р., 19:45

Депутати сьогодні ухвалили відповідну постанову-звернення до Кабміну. Передбачається, що відомство буде створено на базі нинішньої Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Це робиться для того, аби покласти відповідальність на окреме відомство за вирішення усіх важливих для учасників АТО питань, тоді як нині ветеранами опікуються різні міністерства, і це призводить до бюрократичної плутанини, каже голова профільного парламентського комітету Олександр Третьяков.

Питання посилення соціального захисту військовослужбовців сьогодні було одним із головних на порядку денному парламенту. Робота у сесійній залі супроводжувалася акціями протесту під будівлею Верховної Ради. Не обійшлося без сутичок між правоохоронцями і пікетувальниками: мітингувальники намагалися підпалити  шини, літало каміння, пляшки із запалювальною сумішшю. Є постраждалі.

Хто спровокував заворушення і як на це відреагували у парламенті, - дізнавалася Тетяна Власенко:

"Під будівлею Верховної Ради зранку відбувалося кілька пікетів. Представники силових структур, ветерани АТО прийшли вимагати для себе поліпшення пенсійного забезпечення. Поряд - продовжують акцію протесту активісти наметового містечка, яке розгорнули ще кілька місяців тому, зокрема, представники Руху нових сил. І саме їх депутат від "Народного фронту" і радник міністра МВС Антон Геращенко називає провокаторами.

Партія "Руху нових сил" до сутичок -  не причетна, переконує у кулуарах парламенту позафракційний депутат і один  із лідерів цієї політсили Юрій Дерев'янко.

Самі ж пікетувальники кажуть, що це поліцейські першими почали застосовувати до них силу. На бік пікетувальників став  позафракційний депутат Володимир Парасюк. Він висловлює припущення, що поліцейські намагалися зачистити частину наметового містечка.

Директор депаратаменту комунікації МВС Артем Шевченко каже, що намірів зносити наметове містечко у правоохоронців – не було.

За словами Артема Шевченка, за протиправні дії затримано 9-ох активістів, але, каже,  у сутичках брало участь щонайменше кілька десятків людей. Нині правоохоронці з'ясовують, хто саме спровокував заворушення. За останньою інформацією від МВС, травмовано 14 поліцейських. Попередньо, лікарі діагностували у них перелом ключиці, щелепи, носа та численні гематоми.  

Позафракційний депутат Володимир Парасюк каже, що травмовані є також  серед активістів. Це, за його словами, щонайменше 6-ро осіб".

Тетяна Власенко. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

В Україні створять окреме Міністерство у справах ветеранів війни (аудіо)

Новини по темі