Мобільний додаток

Україна не повертатиме ЄС виділені на модернізацію КПП 8 млн євро

23.02.2018 р., 12:35

Про це журналістам повідомила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Про це передає кореспондент РБК-Україна.

Вона передбачає, що ЄС відніме дану суму з наступних програм фінансування Україна не буде повертати Європейському союзу 8 млн євро, які вона не змогла використати для реалізації шести проектів з модернізації контрольно-пропускних пунктів на кордоні.

"Це сталося через те, що Україна не змогла і на рівні Державної фіскальної служби, і на рівні місцевих органів влади виконати свої зобов'язання за цими проектами. Україна не має повертати 8 млн євро. Є інші механізми, яким чином ЄС зможе недодати ці кошти Україні у майбутніх програмах. Підозрюю, що саме таким чином і будуть розгортатися події за коштами, які не ефективно використані в Україні", - зазначила Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, практично всі проекти по КПП були розпочаті в 2012-2013 роках. "Хочу підкреслити, що ці проекти не почалися протягом двох-трьох останніх років. Ці проекти тягнуться ще з попередньої програми фінансування ЄС. Почалися в 2012-13 роках. Вже відразу на тих етапах було здійснено багато зловживань. Нам не вдалося домовитися про те, щоб ці проекти були продовжені. Разом з тим, ми можемо вести розмову з ЄС про початок нової програми прикордонного співробітництва через збільшення українського експорту в ЄС, через те, що транзит збільшується", - додала Климпуш-Цинцадзе.

Новини по темі