Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Хорватія не віддаватиме Словенії частину Піранської затоки

31.12.2017 р., 12:13

Загреб застеріг Любляну від одностороннього виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі, яке не визнає Хорватія, щодо передачі Словенії частини Піранської затоки.

Про це повідомляє b92.

Міністерство закордонних справ Хорватії "закликало уряд Словенії утримуватися від односторонніх кроків і вступити в конструктивний діалог з розв'язання проблеми кордону та уникнення інцидентів", і закликає Словенію "зберегти свою відданість мирному вирішенню відкритих питань, як і належить двом сусіднім країнам, членам ЄС та союзникам в НАТО". Однак в заяві міститься попередження про те, що "односторонні заходи, спрямовані на зміну ситуації в морі проти інтересів Республіки Хорватії, будуть неприйнятними".

Така реакція послідувала після того, як Словенія оголосила на початку тижня, що почала реалізовувати рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі щодо спірного морського кордону з Хорватією в Піранській затоці.

 Хорватія відмовляється виконувати рішення Міжнародного арбітражу щодо територіальної суперечки зі Словенією стосовно Піранської затоки в Адріатичному морі.

"Кінцевий термін виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі щодо Піранської затоки сплив у п'ятницю, 29 грудня. Арбітраж дійшов раніше висновку, що 80 відсотків Піранської затоки мають належати Словенії, однак Хорватія не згодна виконувати це рішення. У суботу, 30 грудня, хорватські поліцейські катери супроводжували човни хорватських рибалок, щоб у разі необхідності чинити опір словенським поліцейським, які можуть затримати рибалок за перебування у водах Словенії", - йдеться в повідомленні.

Хорватія ще раніше заявила, що відмовляється виконувати рішення арбітражу, оскільки вважає, що Піранська затока на узбережжі Адріатичного моря має бути поділена між двома країнами порівну.

Хорватія не віддаватиме Словенії частину Піранської затоки

Новини по темі