У Ризі відбулася прем’єра п’єси Івана Франка "Украдене щастя" (аудіо)

У Ризі відбулася прем’єра п’єси Івана Франка "Украдене щастя" (аудіо)

У столиці Латвії з успіхом відбулася прем’єра п’єси Івана Франка "Украдене щастя" у виконанні Ризького українського народного театру.

Враженнями ділиться наш власний кореспондент у Ризі Володимир Строй:

"На прем’єрі були  українські активісти, працівники посольства України, гості з Естонії та інші шанувальники театрального мистецтва, яким не завадило незнання української мови.

Натхненне виконання перлини української драматургії викликали сльози на очах чуйних глядачів. Тож акторам віддячували бурхливими оплесками й оберемками осінніх квітів. Виконавці головних ролей: невропатолог Оксана Січко, інженер Людвіг Брамберг та машиніст залізниці Володимир Боблік.

Режисер і душа театру заслужена артистка України Марія Семенова сказала в інтерв'ю Українському радіо: "Попри все доводиться чимало працювати, аби показати латвійцям, що в українців багата культурна спадщина, що ми талановитий, працьовитий і мирний народ. І якщо театр дає певну уяву про наші історію та побут, я вважаю, що живу не марно!".

За коротких 6 років аматори під керівництвом Марії Семенової поставили 5 спектаклів української класики та сучасну п’єсу Тетяни Іващенко "Таїна буття". Їх бачили не лише глядачі в Латвії, але й у Польщі, Естонії та в Україні. До слова, Народний театр  вже отримав запрошення до Львова та Коломиї, де наступного року відбудеться фестиваль професійних колективів".

Володимир Строй з Латвії для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!