Мобільний додаток

Парламент підтримав обидва закони щодо реінтеграції Донбасу (Аудіо))

6.10.2017 р., 19:33

Обидва закони щодо реінтеграції Донбасу, поданих президентом, підтримала сьогодні верховна Рада. За перший із них - про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях - у першому читанні віддали свої голоси 233 народних депутати з трьохсот тридцяти п"яти зареєстрованих у залі.

Ним, зокрема, визначається, що тимчасова окупація Російською Федерацією територій у Донецькій та Луганській областях є нелегітимною і не створює для Росії жодних територіальних прав. Діяльність збройних сил та інших військових формувань Росії та окупаційної адміністрації, що суперечить нормам міжнародного гуманітарного права, є незаконною, а будь-який виданий у зв’язку з такою діяльністю акт – не дійсний і не створює правових наслідків. Другий - яким іще на рік продовжено дію закону від 2014 року "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", - схвалено в цілому двомастами двадцятьма дев"ятьмя голосами. Голосуванню за законопроекти, як і у четвер, передували емоційні виступи та навіть штовханина в сесійній залі.

За обговоренням документів стежила Наталія Чабанна:

"Упродовж однієї години народні депутати проголосували за згадані законопроекти. Один - у першому читАнні, інший - в цІлому. Хоча, з огляду на настрої опозиції і на її дії напередодні, швидке ухвалення видавалося сумнівним. Частина противників ухвалення, - опозиційна фракція «Самопоміч» та дехто з позафракційних, зокрема, свободівці, знову спробували заблокувати парламентську трибуну та президію, проте, їх випередили. Представники фракцій «блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту» розмістилися у президії і не дозволили туди потрапити опонентам. Ухвалені документи дають Україні, передусім, міцні позиції на
міжнародному переговорному полі – заявив після ухвалення Президент Петро Порошенко у своєму відеозверненні.

За словами Глави держави, найбільш обурливою і незбагненною є поведінка колишніх соратників по коаліції – а нині демократичної опозиції. Нагадаю, основною та не єдиною вимОгою блокувальників було прибрати будь-які згадки в законі про мінські угоди. Що ще не влаштовує опозицію, розповів представник фракції "Самопоміч" Роман Семенуха.

Свої вимоги опозиціонери вирішили доводити, як-то кажуть, у непарламентський спосіб – свободівець Юрій Левченко жбурнув у сесійній залі димову шашку. Шкоди вона нікому не завдала. Та й взагалі у запалі дискусій на таке майже ніхто вже не зважав. Законопроект про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях ухвалено у першому читАнні, тож до другого – каже заступник голови парламентської фракції партії «блоку Петра Порошенка» Ірина Луценко, деякі зміни до законопроекту будуть внесені.

На думку експерта політичної підгрупи тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ольги Айвазовської, варто чітко визначити початок бойових дій на Донбасі, проте, неухвалення законопроекту взагалі, могло б призвести, як вона каже, до катастрофічних > наслідків для України.

За фактом задимлення будівлі Верховної Ради поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "Хуліганство".

Наталія Чабанна. Українське радіо.
 

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Парламент підтримав обидва закони щодо реінтеграції Донбасу (Аудіо))

Новини по темі