Мобільний додаток

Володимир Гройсман пообіцяв стабільність і прогнозованість 2018-го року

26.09.2017 р., 16:12

Є всі підстави говорити, що 2018-й буде набагато стабільнішим і прогнозованішим за цей рік, заявив Голова Уряду Володимир Гройсман.

Про це він розповів Укрінформу.

Другий рік поспіль Уряд вчасно затвердив та подав на розгляд Верховної Ради проект державного бюджету на 2018 рік. Відтепер і до моменту його прийняття  навколо головного фінансового документа країни в Раді триватимуть дискусії. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман уже заявив про свою готовність йти на компроміси в "технічних" питаннях, але є принципові позиції, на зміну яких в Кабміні не підуть у жодному разі.

Голова Уряду розповів, що боротиметься за здійснення реформ і відступати не збирається. Бюджет-2018 він назвав бюджетом економічного зростання, назвав його збалансованим, чітко структурованим за цілями та пріоритетами відповідно до доходів та витрат.

"Ми тільки розпочинаємо дискусію. Спочатку я презентував проект бюджету та його параметри на засіданні Уряду, а минулої п’ятниці його представили з трибуни Парламенту. Тепер документ оцінюватимуть та обговорюватимуть депутати з експертним середовищем.
Будемо робити усе необхідне, аби до другого читання цей проект закону був обговорений з усіма зацікавленими сторонами та зрозумілий для усіх. Поступово і логічно ми вийдемо на фіналізацію документу", - розповів Володимир Гройсман. "Уряд абсолютно відкритий, і в бюджеті немає якихось речей, які б ми хотіли приховати або прикрасити, додав керівник Уряду.

"Ми закладаємо зростання ВВП на рівні 3%, дефіцит бюджету - 2,4%, інфляцію на рівні 7%, бо вважаємо такий показник прийнятним у 2018 році. Окрім того, значні кошти закладаємо на оборону та безпеку. Так, 60 мільярдів гривень буде спрямовано на забезпечення діяльності Збройних Сил України. На розвиток, закупівлю і модернізацію військової техніки - понад 16 мільярдів.

Наступного року на підтримку розвитку агропромислового комплексу та фермерства передбачаємо спрямувати 7,3 мільярда гривень. Видатки на розвиток дорожньої інфраструктури - 44 мільярди гривень, а фонд енергоефективності поповниться до 1,6 мільярда гривень, 400 мільйонів гривень передбачено на видачу "теплих" кредитів.

Крім всього іншого, усе це призведе також до створення додатково десятків тисяч робочих місць. І такими конкретними речами ми робимо свій внесок у розвиток національної економіки.

Володимир Гройсман пообіцяв стабільність і прогнозованість 2018-го року

Новини по темі