Мобільний додаток

Омбудсмен закликає українців утриматися від проявів нетерпимості

13.09.2017 р., 17:40

Залякування учасників та організаторів "Форуму видавців" у Львові - неприпустимі.

На цьому наголосила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська у заяві, оприлюдненій на сайті омбудсмена.

"Уповноважений з прав людини наголошує, що погрози та залякування є неприпустимими, адже посягають на свободу слова, містять ознаки підбурювання до дискримінації, яке є однією з форм дискримінації, заборонених статтею 6 Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", - йдеться у заяві.  

Омбудсмен закликала представників громадських організацій, громадян України утриматися від проявів нетерпимості. Вона також скерувала запит на адресу начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області з проханням забезпечити належні заходи безпеки організаторам та учасникам форуму.

На початку вересня організатори "Форуму видавців - 2017" отримали лист із погрозами та вимогою скасувати заплановану презентацію книги Лариси Денисенко "Майя та її мами", підписаний 15 регіональними львівськими громадськими організаціями. Крім цього, представники видавництва, яке видало книгу, та її автор упродовж останніх 2 тижнів отримують погрози.

Нагадаємо, Лариса Денисенко - журналістка, правозахисниця, посланниця доброї волі ООН в Україні. У її книзі "Майя та її мами" розглядаються питання етнічного різноманіття, соціального походження, гомосексуальної орієнтації, рівності людей.

Омбудсмен закликає українців утриматися від проявів нетерпимості

Новини по темі