Як пенсійна реформа змінить старість українців

Як пенсійна реформа змінить старість українців

Запровадження принципів соціальної справедливості у нарахуванні пенсійних виплат є однією із основних засад пенсійної реформи.

Про це заявила директор департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Валентина Кудін, інформує прес-служба Мінсоцполітики.

"Основними засадами пенсійної реформи є реформування системи оплати праці та соціально-трудових відносин; виведення з "тіні" заробітніх плат та робочих місць, у тому числі через посилення мотивації сплачувати внески до пенсійного страхування; запровадження принципів соціальної справедливості у нарахуванні пенсійних виплат - у залежності від тривалості трудового стажу та заробітку; розширення охоплення пенсійним страхуванням зайнятого населення", - заявила Кудін.

За її словами, процес внесення змін до пенсійної системи в Україні триває досить довгий період. Так, у 2004 році набрав чинності Закон України "Про загальнообов'язкове Державне пенсійне страхування", яким передбачено багаторівневу систему пенсійного забезпечення: солідарна, обов'язкова накопичувальна та добровільна накопичувальна.

"Ті засади, які було закладено в 2004 році, з кожним роком переглядались. Це призвело до тої негативної ситуації, яка склалась сьогодні у Пенсійному фонді - коли більшість пенсіонерів отримують практично однакову пенсію мінімального, або близького до нього розміру", - наголосила Кудін та додала, що саме тому головним кроком пенсійної реформи стане повернення принципу справедливості через диференціацію умов пенсійного забезпечення, відповідно до тривалості страхового стажу та сплачених внесків.

Як повідомлялося, законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" був ухвалений Верховною Радою 13 липня 2017 року в першому читанні. Восени 2017 року очікується його розгляд у другому читанні.