Голова Пенсійного фонду України: "Після війни ми одразу запроваджуємо накопичувальну пенсійну систему"

Голова Пенсійного фонду України: "Після війни ми одразу запроваджуємо накопичувальну пенсійну систему"

Незважаючи на війну, Пенсійний фонд працює цілеспрямовано і наполегливо над впровадженням пенсійної реформи. Пенсійний фонд також із 1 жовтня буде здійснювати виплату субсидій. До 2025 року планує повністю перейти на цифрові міжнародні стандарти пенсійної системи. Про всі надскладні завдання, які планує реалізувати Пенсійний фонд слухачам Українського радіо розповів Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус.

0:00 0:00
10
1x
Програма:

З 1 жовтня субсидії буде виплачувати Пенсійний фонд. Чому передали ці повноваження фонду?

Це для нас завдання номер один. Рішення щодо передачі цих повноважень Пенсійному фонду почало розглядатися через впровадження і реалізацію механізмів екстериторіальності. Це давало нам можливість навіть там, де було призупинено діяльність органів влади на території бойових дій, проводити свою роботу. Було здійснено перегрупування роботи. 

У 2019 році нами проводилися відповідні виплати субсидій. Ми робили вже перехід на монетизацію. 

Читайте також: Капінус: "Ми відкрили відділення в Ізюмі та Балаклії. Пенсії виплачуються за весь період окупації"

Зараз передбачається два етапи: з жовтня будуть виплати, а з грудня почнемо приймати документи і здійснювати нарахування і призначення пенсій. Відповідні механізми, які сьогодні працюють в рамках пенсійного забезпечення, будуть реалізовані також у субсидіях. Це дасть можливість людям отримувати відповідні послуги, незважаючи від території, де вони знаходяться. В Пенсійному фонді також реалізовані електронні послуги, зокрема пенсійний кабінет. Ті громадяни, які мають право на субсидію, будуть отримувати гроші, які вони отримували постійно. Ніяких додаткових документів не треба буде надавати.       

Війна і пенсійна реформа. Коли почне працювати накопичувальна система?

На сьогодні триває опрацювання законопроєкту, який розглядався в першому читанні і був направлений на доопрацювання. Сьогодні працює робоча група. Ми не маємо права затягувати всі ці процеси. Після завершення бойових дій ми повинні почати реалізацію другого рівня накопичувальної системи, щоб люди отримували відповідні виплати як солідарної, так і накопичувальної системи. 

Як змінюється зараз робота фонду щодо просування європейських стандартів? 

Нині Пенсійний фонд докладає максимум зусиль, щоб розкрити інформацію та надати доступ до тих джерел, які на сьогодні ми маємо. Зараз здійснюється прийом документів в електронному форматі. Вони оцифровуються і йдуть в пенсійну систему на доопрацювання. Йде сканування всіх архівних документів. Якщо сьогодні людина заходить в свій пенсійний кабінет, то вона може побачити всі виплати, які отримує, всі розрахунки і елементи, які пов'язані з її пенсійним забезпеченням і роботою на тому чи іншому підприємстві. І контролювати ці показники. 

Урядом минулого року було прийнято розпорядження щодо впровадження міжнародних стандартів в рамках Пенсійного фонду фінансової звітності. Було підготовлено зміни до чинного закону щодо бухгалтерського обліку. Пенсійний фонд повинен подавати звітність в рамках міжнародних стандартів, розкривати інформацію, здійснювати аналіз показників діяльності Пенсійного фонду. Перехід до європейського рівня передбачено до 2025 року. 

Фото: Getty images