Мобільний додаток

МЗС закликало українців підтримати Сенцова

13.07.2017 р., 09:20

Міністерство закордонних справ України закликає українців у день народження політв’язня у РФ Олега Сенцова долучитися до акції #FreeSentsov з вимогою звільнити українського митця.

Про це йдеться у повідомленні МЗС у соціальній мережі Facebook.

Зокрема, українські дипломати нагадали, що 13 липня - день народження українського режисера і письменника Сенцова, який вже три роки як незаконно ув'язнений владою РФ.

"Щоб підтримати його моральний дух, Міністерство закордонних справ України запрошує Вас приєднатися до кампанії #FreeSentsov, прийти до будівлі МЗС (Михайлівська пл., 1) і зробити власне фото із встановленою інсталяцією на честь Олега Сенцова", - йдеться у повідомленні.

"Опублікувавши фото в соціальних мережах, використовуючи хештег #FreeSentsov, ми всі разом ще раз нагадаємо, що пам'ятаємо і боремося за його звільнення", - зазначають в МЗС.

Нагадаємо: українського режисера Сенцова і активіста Олександра Кольченка затримали співробітники ФСБ в Криму навесні 2014 року. Їх етапували в Росію, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові.

Російський суд 25 серпня 2015 оголосив вирок Сенцову і Кольченку, засудивши їх до 20 і 10 років ув'язнення відповідно.

Міністерство юстиції України звернулося із запитом до Росії про передачу Сенцова і Кольченка як громадян України. 21 жовтня 2016 року Росія відмовила у передачі Сенцова і Кольченка Україні.

МЗС закликало українців підтримати Сенцова

Новини по темі