Мобільний додаток

ХVІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Перші підсумки

25.11.2016 р., 10:15

Українське радіо підбило перші підсумки Шістнадцятого Радіодиктанту національної єдності.

Станом на 22 листопада  надійшло вже понад 17 000 листів від учасників акції, з них 2300 електронною поштою.

Листи надійшли з усіх областей України, а також з-за кордону (Молдова -2,  Словенія – 1, Німеччина-1). Найактивнішими були слухачі Львівщини - понад 2500 листів та Києва – 2200. Поки що на перемогу у радіодиктанті претендує шестеро учасників, однієї-двох помилок припустилося майже 30 учасників. Але перевірка диктантів триває.

Найменшій учасниці – Кірі Масюті з села Семенівки, що на Миколаївщині, 2 роки й 3 місяці, їй допомагала бабуся.  А Софія Савчук з Івано-Франківська (7 років) разом із батьками пише радіодиктант уже вчетверте.  

Найстаршими дописувачками цьогоріч визнано дев’яностодворічну Надію Павлівну Приходько з Тернопільщини та Олександру Макарівну Оріхович, яка лише у 88 років уперше наважилася відіслати свою роботу на радіо, хоча в акції бере участь постійно.  

Чимало листів, крім самих диктантів містять відгуки: роздуми про українську мову, про відчуття єдності під час такої акції. Зокрема, Катерина Левченко з Дніпропетровської області пише:  «…української мови ніколи не вивчала….я народилася на Кавказі, потім жила у Воронізькій області, мої дідусь та бабуся розмовляли українською….Мені так сподобалася ця мова, що почала говорити дідусевою мовою і більше ніколи не розмовляю російською…»

Оксана з Харкова  так висловила свої почуття: «…от здається, написав аркушик і відіслав, та ні. Дійсно – свято! А настрій! У душі щось пирхає і світяться вогники …»

Перевірка радіодиктантів триває.

Новини по темі