Росія вчинила в Україні 2500 екологічних злочинів на 56 мільярдів доларів — Міндовкілля

Росія вчинила в Україні 2500 екологічних злочинів на 56 мільярдів доларів — Міндовкілля

За час розв'язаної нею повномасштабної війни Росія вчинила в Україні понад 2500 випадків екологічних злочинів на загальну суму 56 мільярдів доларів. Про це повідомив сьогодні, 13 вересня в ексклюзивному коментарі Українському Радіо міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. За його словами, екологічна складова вперше в історії людства може стати частиною репарацій з боку держави-агресора. "З перших днів повномасштабного вторгнення ми активізували роботу, щоби виставити рахунок окупанту", – наголосив Руслан Стрілець. 

0:00 0:00
10
1x

Підтоплені Олешки внаслідок підриву окупантами греблі Каховської ГЕС, Херсонщина, 6 червня 2023 року. Фото: Фейсбук-спільнота міста Олешки

"Виставити рахунок окупанту"

"Із перших днів повномасштабного вторгнення ми активізували роботу щодо підрахунків збитків, щоби виставити рахунок окупанту", – розповів Українському Радіо міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Він підкреслив: екологічна складова вперше в історії людства може стати частиною репарацій. "Ми вивчали кейси попередніх війн та збройних конфліктів. Там фігурували втрати фактично економічні від нафти та газу. Ми хочемо порахувати збитки довкіллю та втрати наших екосистемних послуг, що є важливим для наших міжнародних партнерів у контексті євроінтеграційних процесів. Із перших днів повномасштабного війни екологічною інспекцією зафіксовано понад 2500 випадків екологічних злочинів на загальну суму 2 трильйони грн або 56 мільярдів доларів. Половина — це збитки від неконтрольованих викидів в атмосферу. Майже 1 мільярд грн — засмічення земель відходами. Все інше — це забруднення води, знищення лісів, екосистем та інше. Понад 3 мільйони гектарів лісу уражені війною. Це лише третина лісів України. Нам довго їх розміновувати і відновлювати. Національний парк на Донеччині Святі гори, який знищений на 80%. Як швидко можна відновити ті території, які формувалися сотні та тисячі років?", – запитує Руслан Стрілець. 

Руслан Стрілець. Фото: krembotsad.in.ua 

"Умисний підрив "орками" Каховської ГЕС — це екоцид"

Він пояснив мету підрахунку саме екологічних збитків, які завдає Україні держава-агресор Росія. "Ми робимо це вперше в історії. І ми повинні цей трек продовжувати для наступних поколінь. Порахувати збитки довкілля і показати, що війна — це дорого не тільки щодо вартості військової техніки. Але й через втрати нашої природи. Сьогодні важливо говорити про сталий розвиток та стале відновлення. Умисний підрив "орками" Каховської ГЕС — це екоцид. Міністри цікавилися станом навколишнього середовища. Розуміли, що потенційні забруднення йдуть на їхню територію. Ми здійснили обмін даними. Ми маємо допомогу ЮНЕП (Програма Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища). Представники з понад 20 країн світу працюють над розширеним звітом впливу на довкілля. Очікую від них драфт-програми, яка буде основою для відновлення довкілля Каховського регіону після зруйнування ГЕС. Міністри довкілля інших країн готові долучатися до виконання певного плану такої програми. Данський уряд допоможе із різнотравям, яким ми засіємо дно Каховского водосховища, щоби запобігти опустелюванню та обвітрюванню", – розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.


 

Останні новини
Алгоритми Ютуба, російська пропаганда і людська лінь. Думка експерта Кульчинського
Алгоритми Ютуба, російська пропаганда і людська лінь. Думка експерта Кульчинського
Катери для захисту "зернового коридору" можуть доставити в Україну річками — Лакійчук
Катери для захисту "зернового коридору" можуть доставити в Україну річками — Лакійчук
"Ціль Ізраїлю незмінна – демонтаж влади ХАМАСу в Секторі Гази", –  Данилов
"Ціль Ізраїлю незмінна – демонтаж влади ХАМАСу в Секторі Гази", – Данилов
У 50 "справ Майдану" спливає термін давності та досі немає вироків — Донський
У 50 "справ Майдану" спливає термін давності та досі немає вироків — Донський
Корупційні суддівські скандали повторюються раз в кілька місяців — Валько
Корупційні суддівські скандали повторюються раз в кілька місяців — Валько
Новини по темі
Штрафи від 8,5 до 17 тисяч грн – адвокатка про порушення комендантської години
До середини грудня компроміс щодо ситуації на українсько-польському кордоні малоймовірний — Потоцький
Таксі в Україні є одним із найдешевших у світі — Антонюк
Рада Україна-НАТО: В альянсі вражені реформами, здійснюваними Україною
США вистачає ресурсу для підтримки України та Ізраїлю одночасно — представник Держдепу