Перспективи непогані — експерт з енергетичних питань про тепло для України взимку

Перспективи непогані — експерт з енергетичних питань про тепло для України взимку

Після руйнувань, яких українська енергосистема зазнала минулої зими внаслідок російських обстрілів, ситуацію вдалося поліпшити, підстанції та розподільчі мережі в основному відремонтовані. Це констатує в ефірі Українського Радіо голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко. І додає: тепломережі все літо випробували, готували. "Ми зможемо більш-менш нормально пройти опалювальний сезон. У нас уже достатньо запасів вугілля. І за планом накопичується газ", – зазначає експерт. Як вважає Дяченко, за умови відсутності аномально холодної зими і якщо не станеться додаткових руйнувань енергосистеми, перспективи непогані. 

0:00 0:00
10
1x

Ілюстративне фото УНІАН

Є газ, вугілля і відремонтовані блоки АЕС

Ремонтна кампанія української енергосистеми та її готовність до зими йде за планом, констатував Сергій Дяченко. Введено в експлуатацію один із чотирьох енергоблоків атомних електростанцій, які перебували в ремонті. До опалювального сезону планується ввести ще один, розповідає голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів. Тому на сьогодні немає потреби імпортувати стільки електроенергії, як раніше. "Разом із відремонтованими блоками ТЕС теплова генерація в Україні становитиме приблизно 4 гігават (4000 мегават). Ми зможемо більш-менш нормально пройти опалювальний сезон. У нас уже достатньо запасів вугілля. І за планом триває накопичення газу. Перспективи непогані, щоби ввійти в опалювальний сезон із необхідними засобами палива. План виконується. Ми ввійдемо в пристойному вигляді, наскільки це можливо, після тих руйнувань, яких українська енергосистема зазнала минулої зими під час опалювального сезону. Якщо не буде додаткових руйнувань або аномально холодної зими, ми його пройдемо", — запевнив Сергій Дяченко.

Теплова генерація в строю

Що стосується підстанцій та розподільчих мереж, то в основному вони відремонтовані, зазначає Сергій Дяченко, "теплова генерація в строю, 4 гігават, вони зараз готуються до зими. Навряд чи ми збільшимо ці обсяги. Якщо будуть дефіцити, нам допоможуть із постачанням необхідних обсягів електроенергії". Водночас експерт констатує, що і зараз із цим західні партнери допомагають.

Сергій Дяченко. Фото: Укрінформ

У мирні часи ситуація бувала гіршою

За словами Сергія Дяченка, 80% від потреби обсягів газу Україна вже має. Тому до початку опалювального сезону – більш, ніж через місяць – є всі підстави очікувати накопичення 100% необхідних запасів. "У мирні часи бувала ситуація набагато гірша, коли на цей час закачували тільки половину необхідних обсягів газу. Тому із запасами палива все нормально". Розповідає, що головне — встигнути провести ремонти. "Дуже довго тягли, бо не було коштів. До середини літа ми починали належним чином. Зараз тривають ремонти. Тепломережі все літо випробували. Готувалися. Ми підійдемо в належному стані, наскільки це можливо". Констатує Сергій Дяченко, що на засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача розглядалося питання захисту енергообєктів. Сподівається, що цього року буде краще із захистом, ніж торік. Це дасть змогу Україні пройти опалювальний сезон нормально, резюмує експерт.

 

Тим часом, як повідомили сьогодні, 7 вересня у Міненерго та НЕК "Укренерго", ситуація в енергосистемі стабільна: електроенергії, яку виробляють електростанції, достатньо для покриття потреб споживачів. Україна експортує електроенергію до Словаччини та Молдови. 6 вересня вечірній максимум споживання тримався на рівні показника попереднього дня. Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону. За минулу добу, з різних технічних причин, в аварійний ремонт виведено 3 блоки на теплових електростанціях, проводять ремонти. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації — теплової, гідро- та атомної. За даними "Укренерго", імпорт електроенергії сьогодні відсутній. Експорт здійснюється у Словаччину та Молдову. Загальний обсяг 6269 МВт/год, з максимальною потужністю в окремі години до 399 МВт.