Все включено! МВС про спрощення процедури реєстрації українських автівок

Все включено! МВС про спрощення процедури реєстрації українських автівок

Придбавши в автосалоні нове авто, відтепер можна отримати на місці й номерні знаки, і свідоцтво про реєстрацію. А оформити документи допоможе працівник автосалону. Про спрощення процедури реєстрації нових транспортних засобів в Україні розповів в ефірі Українського Радіо перший заступник начальника Головного сервісного центру МВС Олександр Карабиць. Загальна вартість реєстрації автомобіля – 785 грн, із них 278 грн коштують номерні знаки.

0:00 0:00
10
1x

Ілюстративне фото: Головний сервісний центр МВС

За покупця все зробить працівник автосалону

З 6 серпня 2023 року спростилася процедура реєстрації нових транспортних засобів, розповів Олександр Карабиць. Відвідавши автосалон, можна отримати зразу і номерні знаки, і свідоцтво про реєстрацію саме в автосалоні. "Тепер можна звернутися безпосередньо для купівлі транспортного засобу в автосалон і не звертатися після цього до територіального сервісного центру, який саме реєструє транспортний засіб". А таких сервісних центрів працює зараз 148, констатував перший заступник начальника Головного сервісного центру МВС. "Покупець, який бажає придбати транспортний засіб, звертається до будь-якого дилера в автосалон, обирає авто, просить зареєструвати його там же, бо в нього з'явилася зараз така можливість, оформлює всі відповідні документи, необхідні для реєстрації: договір купівлі-продажу. Сплачує кошти за реєстрацію, після чого формується довіреність в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів як в паперовому, так і в електронному вигляді". Олександр Карабиць каже, що всі документи потім скануються в Єдиний державний реєстр транспортних засобів, "після чого представник автосалону може безпосередньо звернутися до сервісного центру і зареєструвати транспортний засіб. Якщо транспортний засіб не буде рухатися дорогами загального значення, не буде використовуватися до реєстрації, то навіть можливо відмовитися від транзитних номерних знаків на червоному фоні". Всі документи (паспорт, довідку про місце реєстрації, ідентифікаційний код) власник транспортного засобу залишає представнику автосалону, який потім реєструє його в сервісному центрі. 

Договір купівлі-продажу покупець повинен підписати особисто

Можна підписати електронним цифровим підписом, каже Олександр Карабиць. "Покупець може підписати довіреність, яка відвантажується потім в Єдиний державний реєстр. А договір купівлі-продажу він повинен підписати особисто при придбанні транспортного засобу. Всі ці документи роздруковуються і потім звертається до територіального сервісного центру".

785 грн за реєстрацію + 360 грн за бронювання номерних знаків

Коштує така реєстрація 785 грн: 200 грн за адмінпослуги + 307 грн за бланк свідоцтва про реєстрацію + 278 грн за номерні знаки. Надається також послуга бронювання безкоштовних та платних номерних знаків. Вона запрацювала 7 серпня цього року. "Можна зайти на сайт сервісного центру і подивитися, які є в наявності номерні знаки. І якщо покупець хоче певну комбінацію цифр, тоді можна переходити в електронний кабінет водія на сайті головного сервісного центру, обрати там "електронні послуги", активуватися через "Дія.Підпис" або id.gov.ua, підписати це електронним ключем і замовити номерні знаки. Послуга коштуватиме 360 грн". 

Вживане авто реєструється через ЦНАП

Вживані автівки можна зареєструвати через ЦНАП та через сервісний центр, зазначає Олександр Карабиць. "Для цього необхідні продавець-покупець, щоби у них були документи, які посвідчують особу, паспорт із місцем реєстрації, ідентифікаційний код. Потім звертаються до територіального сервісного центру, оформляють договір купівлі-продажу, підписують його і реєструють на покупця". Але перед цим краще зайти на головний сервісний центр, знайти вкладку "єЗапис", обрати зручний час та найближчий зручний сервісний центр.

 

Останні новини
Ілон Маск прагне повторити політичний успіх Трампа — Дубовик
Ілон Маск прагне повторити політичний успіх Трампа — Дубовик
Фактично ВДНГ будував "ворог народу" ― музейниця про репресованого автора головного павільйону
Фактично ВДНГ будував "ворог народу" ― музейниця про репресованого автора головного павільйону
Посол Зварич: членство України в НАТО буде доданою вартістю для Альянсу
Посол Зварич: членство України в НАТО буде доданою вартістю для Альянсу
Не маю жодних сумнів, що підтримка України Польщею залишається ― Стефанішина
Не маю жодних сумнів, що підтримка України Польщею залишається ― Стефанішина
"Замість трьох років — довічно": як діятиме закон про фінмоніторинг посадовців?
"Замість трьох років — довічно": як діятиме закон про фінмоніторинг посадовців?
Новини по темі
Портрет фіктивної нареченої: старша на 30 років та, переважно, з групою інвалідності
У Кривому Розі ракета влучила в адмінбудівлю: одна людина загинула, близько 40 поранених
Ціни на городину, баштанні цього року нижчі, ніж торік — Пендзин
Не треба бігти у магазин і скуповувати цукор, олію, макарони абощо — економіст
Як зареєструвати дитину через "Дію" за кордоном або на окупованій території? Пояснює Мінцифра