80 із 85 осіб було звільнено Олексієм Тандиром від відповідальності за керування напідпитку

80 із 85 осіб було звільнено Олексієм Тандиром від відповідальності за керування напідпитку

В ніч проти 26 травня голова Макарівського районного суду Київської області Олексій Тандир насмерть збив нацгвардійця, який стояв на блокпосту. В столиці була вже комендантська година. Ймовірно, суддя перебував у стані алкогольного сп'яніння. Свідки, які спілкувалися з ним на той час, говорили про явні візуальні ознаки алкогольного сп'яніння у винуватця ДТП. Суддя при цьому відмовився проходити тест. Сьогодні вдень суд дав дозвіл на примусове взяття аналізу на вміст алкоголю в організмі у судді Олексія Тандира. Голова Всеукраїнського об'єднання "Автомайдан" Катерина Бутко в ефірі Українського радіо припускає, що ті, хто не вживав алкоголь перед тим, як сісти за кермо, ніколи не будуть ховатися від проходження тесту на вміст в організмі алкоголю.

0:00 0:00
10
1x

Фото: kievvlast.com.ua

"Може це частина суддівського імунітету, яка ще залишилася"

Громадянин України може відмовитися від проходження тесту на алкогольне сп'яніння на місці, каже Катерина Бутко, якщо з якихось причин не довіряє поліцейському. Але тоді підозрюваний на вміст алкоголю в організмі повинен бути доставлений до медичної установи і пройти тестування там. Людина, яка не перебуває в стані алкогольного сп'яніння, ніколи не буде ховатися від тесту на алкоголь, впевнена Катерина Бутко. "Я не можу сказати, якими лазівками скористався суддя Олексій Тандир. Бо для того, аби взяти у нього аналізи, треба було мати рішення суду. Може це частина суддівського імунітету, яка ще залишилася". 

80 із 85 тих, хто йшов по статті "водіння напідпитку" були звільнені Тандиром від відповідальності 

Суддя Олексій Тандир з 2018 року по 2020 рік розглядав 85 постанов щодо людей, на яких були накладені протоколи за 130 статтею: водіння напідпитку, розповідає Катерина Бутко. При цьому "80 людей було звільнено і вони не понесли жодної відповідальності. Один з таких випадків був із його колегою. Це суддя Києво-Святошинського суду, який також спричинив ДТП напідпитку, принаймні так заявляли правоохоронці. Це сталося на другий день Нового року. На вулиці Оборони Києва суддя Усатий, керуючи автомобілем Ford Mustang, виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся з автомобілем Renault Duster. Водій іншого авто отримав травму хребта. Олексій Тандир тоді виніс рішення, що жодного порушення і факту ДТП не було, дозволивши таким чином своєму колезі уникнути відповідальності. Наші активісти у 2018 році надсилали скарги до Вищої ради правосуддя на цих двох суддів. Якщо по першому було хоча б рішення дисциплінарної палати, то по Олексію Тандиру навіть не відкрили дисциплінарне провадження, щоби не звільняти його". Тоді, каже Катерина Бутко, навіть окремо розділили статті щодо спричинення ДТП і щодо водіння напідпитку, "куди включився ще один суддя, який закрив і це провадження за 130 статтею". 

ОНОВЛЕНО. 27 травня 2023 року Вища рада правосуддя одноголосно дала згоду на утримання під вартою судді Олексія Тандира. 

Останні новини
Група Mazepa випустила пісню про відповідальність
Група Mazepa випустила пісню про відповідальність
Доля культурних пам'яток Херсонщини:  безповоротно знищені, переміщені водою та понищені ерозією
Доля культурних пам'яток Херсонщини: безповоротно знищені, переміщені водою та понищені ерозією
Фрагментація Росії почалась з кабінету Путіна 24 лютого 2022 — Данілов
Фрагментація Росії почалась з кабінету Путіна 24 лютого 2022 — Данілов
Голова Херсонської облради: Найбільша загроза ― це епідемії, що можуть розпочатися після спаду води
Голова Херсонської облради: Найбільша загроза ― це епідемії, що можуть розпочатися після спаду води
"Для України наслідки підриву Каховської ГЕС будуть страшні, але для росіян — катастрофічні" — Данілов
"Для України наслідки підриву Каховської ГЕС будуть страшні, але для росіян — катастрофічні" — Данілов
Новини по темі
Уособлення старої нереформованої судової системи. Хто такий Кравченко?
"З 24 лютого 2022 року НАБУ та САП з антикорупційних справ передали в бюджет 1,2 млрд гривень" ― Юрчишин
Голова ВАКС Віра Михайленко: Доброчесність — не лише матеріальна площина
Пояснення "мені погрожували" недостатньо. Хто є колаборантом?
"Скасування ОАСК не означає, що скандальні судді втратять посади, їх все ще можуть перевести до іншого суду" ​​— Жернаков