4 млн українських біженців мають статус тимчасового захисту в ЄС — глава представництва Євросоюзу

4 млн українських біженців мають статус тимчасового захисту в ЄС — глава представництва Євросоюзу

Кількість українських біженців, зареєстрованих для тимчасового захисту в державах Євросоюзу, становить на сьогодні 4 мільйони осіб. Про це повідомив в ексклюзивному інтерв'ю Українському Радіо глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас. Він запевнив, що всі зареєстровані мають право на працевлаштування, здобуття освіти, на доступ до охорони здоров'я. Наприклад, в Естонії, де Матті Маасікас був заступником міністра закордонних справ, працевлаштовано половину українських біженців. "Увесь механізм тимчасового захисту — дуже успішна історія", — стверджує глава Представництва ЄС в Україні.

0:00 0:00
10
1x

Фото: УНІАН

Матті Маасікас зазначив Українському Радіо, що він пишається гостинністю, яку держави-члени ЄС та їхні громадяни вже виявили та продовжують виявляти до біженців із України, до тих людей, які тікають від війни.  

"На сьогодні механізмом тимчасового захисту, що діє в Євросоюзі, користуються 4 мільйони українців. Дію цього механізму вже продовжено — до березня наступного року. При цьому, я не помітив жодних ознак зменшення підтримки чи гостинності до українців. Ані з боку переважної більшості громадян країн ЄС, ані з боку урядів. Громадяни ЄС підтримують вас. Лише у моїй рідній Естонії працевлаштовано вже більше 50% біженців. Вони вже влилися в суспільство й роблять свій внесок в економіку моєї країни. І я вдячний за це. При цьому біженці з України є споживачами лише половини відсотка загальної суми соціальних витрат по всій Естонії. Тому, загалом, увесь механізм тимчасового захисту — це дуже успішна історія. І, зрозуміло, Україні важливо, щоб ці люди повернулися якнайскоріше. Проте ми розуміємо, що це не завжди можливо", — переконував в ексклюзивному інтерв'ю Українському Радіо глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.