Без мантри "про відкриті двері" — Жовква про липневий саміт НАТО

Без мантри "про відкриті двері" — Жовква про липневий саміт НАТО

Зараз важко прогнозувати рішення щодо України на саміті НАТО у Вільнюсі 11-12 липня нинішнього року, але воно точно має бути більше, ніж просто чергове повторення мантри "про відкриті двері". Так само не потрібні будь-які спекуляції щодо ПДЧ (підготовки до членства — ред.). Про це заявив в ексклюзивному інтерв'ю Українському Радіо Ігор Жовква, заступник керівника Офісу Президента України, дипломатичний радник Президента. Україна пройшла вже євроатлантичні стандарти на полі бою, наголосив Ігор Жовква.

0:00 0:00
10
1x

Фото: Міноборони України  

Саміт 11-12 липня буде дуже важливим, констатує Ігор Жовква. "Заявка України, подана 30 вересня 2022 року президентом, спікером і прем’єр-міністром, лежить на столі у кожного лідера держави-члена НАТО. Вони якимось чином мають відреагувати під час саміту на цю заявку. Так працює процедура. Яким чином вони відреагують, станом на зараз не скаже ніхто. Справді, це політичне рішення. Процедура прийняття до НАТО відрізняється від ЄС, де чіткіше прописані бюрократичні процедури, які має пройти країна до моменту вступу в Євросоюз. У НАТО процедура може починатися трохи повільніше, але потім проходити швидше. В ідеалі, це було б запрошення України на вступ.

Не можу сказати, яке буде рішення вільнюського саміту, але воно точно має бути більше, ніж просто чергове повторення мантри "про відкриті двері". Так само, як і будь-які спекуляції щодо ПДЧ (підготовки до членства — ред.), це вже зараз не потрібно. Ми бачимо приклад Швеції, Фінляндії, яким зараз залишається лише подолати політичний спротив двох країн та отримати свій вступ до НАТО. Це й називається fast track — прискорена процедура, без ПДЧ для України, адже наша країна пройшла вже ці євроатлантичні стандарти на полі бою. Ми продовжимо рух у напрямку зміни нашого законодавства, там теж потрібно зробити певні кроки. Але Президент Зеленський, Прем’єр-міністр Шмигаль та Голова парламенту Стефанчук тримають це питання на контролі, тож ми маємо підійти до саміту у Вільнюсі максимально готовими, і побачимо, яке рішення буде", — зазначив Ігор Жовква.

На фото: генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, U.S. Department of State/commons.wikimedia.org

Президента України Володимира Зеленського запросили на саміт НАТО, який відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі. "Я запросив президента Зеленського відвідати саміт НАТО в липні. Я дуже сподіваюся, що він зможе бути там особисто, але, звісно, це залежить від ситуації, оскільки після повномасштабного вторгнення в цю країну триває серйозна війна", –заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг.